נאסרה כניסת בכירים אירופים שביקשו לפגוש את ברגותי

חברים במשלחת הפרלמנט האירופי, בהם ראשי ערים בצרפת, הביעו גם תמיכה בחרם על ישראל השר ארדן: "נמשיך להיאבק במובילי החרם על ישראל"

Israel Hayom - - חדשות - שלמה צזנה ואיציק סבן

ישראל הצהירה כי תמנע את כניסתם לישראל של כמה חברי פרלמנט אירופי וראשי רשויות מצ רפת, אשר הודיעו כי יבואו לבקר את מרואן ברגותי בכלאו. שר הפנים אריה דרעי הודיע כי יאמץ את המלצת השר לנושאים אסטרטגיים ולביטחון הפנים גלעד ארדן, ויסרב לכניסתם של חלק מחברי המשלחת.

המשלחת כוללת 20 משתתפים, ובהם חברי פרלמנט צרפתים, חברי פרלמנט אירופי וראשי ערים בצרפת, ואמורה היתה להגיע לביקור בישראל וברשות הפלשתינית בתאריכים 23-19 בנובמ בר. המשלחת הודיעה כי מטרת הביקור הרשמית היא ביקור המחבל מרואן בר גותי בכלא הדרים, במסגרת תמיכתם בברגותי ובאסירים פלשתינים.

ישראל הודיעה לקבוצה על ההחלטה והמליצה להם שלא להגיע, שכן לא יור שו להיכנס לארץ. ההמלצות למנוע את כניסתם לארץ מבוססות בין השאר על מידע שנאסף במשרד לנושאים אסטר טגיים ולפיו המשתתפים תמכו בקריאה לחרם על מוצרים ישראלים. כך למשל, ישנה המלצה למנוע את כניסתו לארץ של פוליטיקאי צרפתי, שמכהן כחבר הפרלמנט האירופי, פסקל דוראנד, בט ענה שהוא מקדם חרמות.

בהחלטה למנוע את כניסתו נכתב כי במארס 2017 פרסם דוראנד פוסט בפייסבוק שבו שיתף ידיעה על דו"ח על "הקשרים המסוכנים של בנקים בצ רפת עם הקולוניזציה הישראלית". בי נואר 2016 היה בין החותמים על עצומה שהופנתה לנשיא צרפת דאז פרנסואה הולנד, בדבר "הזכות לחרם על ישראל".

המלצה נוספת היא למנוע את כניסתו של אזדין טאייבי, ראש עיריית סטינס לאור תמיכה בתנועת החרם על ישראל הקוראת להחרים מוצרים ישראלים וקרא לביטול הסכמים בין האיחוד האירופאי לישראל".

שר הפנים דרעי אמר כי "אין זו הפעם הראשונה שאני מונע כניסתם של פעילי חרמות נגד ישראל, אולם הפעם מדו בר במשלחת בכירים אירופאים המגי עים לפעול נגד ישראל והנושא מקבל נופך אחר".

השר ארדן אמר כי "במסגרת המ דיניות התקיפה שאני מוביל, להיאבק במובילי החרם נגד ישראל, לא נאפשר את כניסתם של אלה הקוראים לפגוע במדינת ישראל באופן אקטיבי, וב מיוחד לאור בקשתם לפגוש ולחזק את רב המרצחים ברגותי ובכך לתמוך בט רור. מדובר בפוליטיקאים בכירים אשר תומכים באופן עקבי בחרם על ישראל, ואף מקדמים אותו".

מנגד, שרון אברהם ויס, מנכ"לית האגודה לזכויות האזרח, אמרה כי "שר הפנים אינו רשאי לשמש קומיסר העו מד בשער ומחליט אילו עמדות ראויות להישמע".

צילום: קוקו

השר ארדן

צילום: רויטרס

ברגותי

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.