בשל הסתה לטרור: אישום נגד גופשטיין

בכפוף לשימוע: יו"ר להב"ה יואשם כי עודד אלימות נגד ערבים גופשטיין: "חלק מחופש הביטוי"

Israel Hayom - - חדשות - יאיר אלטמן, כתבנו לענייני משפט

פרקליטות מחוז ירושלים באישור היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, הודיעה אתמול כי היא צפויה להגיש כתב אישום נגד פעיל הימין ויו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין, בכפוף לשי מוע, בחשד לעבירות הסתה לאלימות, הסתה לגזענות והסתה לטרור, וכן בחשד לשיבוש מהלכי משפט.

גופשטיין חשוד כי בכמה מקרים בין השנים 2012 ל 2017 התבטא בכלי התקשורת באמירות העולות כדי קריאה לעשיית מעשה אלימות. כמו כן, על פי החשד, פרסם גופשטיין דברי הסתה לגזענות ודברי תמיכה והזדהות עם מעשה הטרור שביצע ברוך גולדשטיין.

מכתב החשדות עולה כי בסיומה של חתונה במודיעין עילית, נטל בן ציון גופשטיין את המיקרופון, ושר שיר המ שבח את מעשה הרצח שביצע ברוך גו לדשטיין, במילים: "ברוך הגבר, נכנס למערה, דרך הנשק וירה". לאחר מכן השמיע גופשטיין את הסיסמה "מוחמד מת, מוחמד מת".

בראיון שפורסם בחדשות 2 אמר גופשטיין כך: "התנאי הראשון שאני הולך לחתונה זה שאין פלשתינים בח תונה אצלנו. אין ערבים בחתונה. אצל נו זה על טהרת העבודה העברית. בוא נגיד שאם היה פה מלצר ערבי הוא לא היה מגיש את האוכל". כשנשאל על ידי הכתב: מה הוא היה עושה, השיב גופשטיין כי "הוא היה מחפש את בית החולים הקרוב נראה לי".

גופשטיין אמר בתגובה כי "אמשיך להיאבק בהתבוללות. על הפרקליטות לדעת כי מאבק למען בנות זה לא גז ענות, וחופש ביטוי צריך להיות גם לאנשי ימין".

צילום: אורן בן חקון

בנצי גופשטיין

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.