מסתמן: חוק הלאום יובא לקריאה ראשונה בחודש הבא

המטרה: להביא את החוק לאישור בדצמבר, וללבן את הנושאים שמעוררים מחלוקת עד לקריאה שנייה ושלישית ● ח"כ אמיר אוחנה: "משוכנע שנגיע לעמק השווה"

Israel Hayom - - חדשות - גדעון אלון, כתבנו בכנסת

יו"ר הוועדה המיוחדת לחקיקת חוק הלאום, ח"כ אמיר אוחנה, מתכוון להביא את הצעת החוק הש נויה במחלוקת בחודש דצמבר.

בשיחה ל"ישראל היום" אמר את מול אוחנה כי יש הסכמה בין כל מר כיבי הקואליציה שהצעת החוק תאושר בדצמבר בקריאה ראשונה, ולאחר מכן במהלך הדיונים בוועדה להכנת החוק לקריאה שנייה ושלישית ילובנו כל הנושאים המעוררים התנגדות בסי עות הקואליציה ישראל ביתנו, ש"ס ויהדות התורה.

ח"כ אוחנה אמר כי עד להבאתה של הצעת החוק לאישור הקריאה הראשו נה, תתכנס הוועדה לעוד ארבע ישי בות שבהן תדון בצורה יסודית בכל אחד מסעיפי החוק. "אני מודע להסתייגויות שיש לכמה סיעות בקואליציה מסעי פים בחוק, אבל אני משוכנע שנצליח להגיע לעמק השווה ולפתור את כל המחלוקות", אמר אוחנה.

בישיבת הוועדה אתמול שוב נחשפו חילוקי הדעות בתוך הקואליציה. נציגי ש"ס והבית היהודי כלל לא הגיעו לדיון. נציג ישראל ביתנו, ח"כ עודד פורר, פנה לאוחנה והודיע לו כי מפלגתו מתנגדת לחוק במתכונתו הנוכחית וביקש להכניס שינויים בנוסח הנוכחי כדי שיכלול צי טוטים מדויקים מתוך מגילת העצמאות ולא יסתפקו רק באמירה כללית שלפיה הצעת החוק היא ברוח מגילת העצמאות.

"החוק לא מפלה"

ח"כ אורי מקלב )יהדות התורה( הגדיר את החוק "מיותר וגורם לסכסוכים ומ

צילום: אורן בן חקון

היו"ר אוחנה בדיונים בוועדה

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.