"האסון הבא ניצב מולנו" רכבת, משאיות וילדים

הפצצה המתקתקת של השפלה: התושבים מזהירים כי כביש ,383 עתיר התאונות, עלול להפוך בקרוב למסוכן הרבה יותר ● שבוע הבטיחות בדרכים - פרויקט מיוחד

Israel Hayom - - חדשות - שלומי דיאז, כתבנו לענייני תחבורה

כביש 383 בשפלה, המקשר בין כביש 3 לכביש ,38 הוא בעל אורך כולל של כ 16 ק"מ. עם זאת, ולמרות היותו קצר יחסית וגם לא מהיר, נרשמו בו עשרות תאונות. האחרונה בערב סוכות, בה נהרגו 2 צעירים בני 18 תושבי בית שמש.

בשנה וחצי האחרונות אירעו שלוש תאונות קטלניות בכביש הזה, ובהן יותר מ 25 בני אדם נפגעו קשה. תושבי האזור, לצד המועצה האזורית יואב, דרשו כמה פעמים לשדרג את הכביש הישן, שיש בו נתיב אחד לכל כיוון נסיעה ואין בו שוליים. לדברי התושבים והמועצה, הם "נלחמים" מול הרשויות זה שלוש שנים על מנת להביא לשינוי מקיף בכביש, ואף קיימו הפגנות בשלושת השבועות האחרונים. עם זאת, משרד התחבורה ציין בתגובה לפניות כי יש תוכניות לשדרוג הכביש, אך העבודות טרם החלו.

הדרישה המרכזית של המוחים היא לתקן באופן מיידי את המצב בצומת בכניסה לתחנת הרכבת החדשה "מלאכי יואב". זו הנקודה שנחשבת המסוכנת ביותר בכביש הזה. הצומת הזה אמור להיפתח בראשית השנה, אך לטענת התושבים הוא לא הוסדר עם מעגל תנועה או רמזור, דבר שעלול להוביל לאסון.

"לצערי, ראיתי וטיפלתי בנפגעים בכביש וזו הפכה להיות רולטה רוסית", אומר ד"ר דניאל אלבירט, רופא בכיר בבית החולים קפלן, תושב כפר מנחם ומי שמוזעק לא אחת מביתו להגיע במהירות לטפל בנפגעים בכביש.

נתון לא פחות חשוב הוא כמות משתמשי הכביש, שעמוס לא פעם לאורך היממה. כך, כ 1,600 תלמידי קריית החינוך האזורית שבכפר מנחם נוסעים בכל יום ב 100 קווי אוטובוס בכביש. כמות גדולה מאוד של משאיות כבדות עושה את דרכה בכביש לאורך כל היממה, בדרך אל ומפרויקטי תשתית רבים. עוד 400 משאיות צפויות להצטרף אליהן בקרוב. עקב פתיחת אתר הקומפוסט הגדול "דלילה". "האסון הבא ניצב מולנו", מזהיר אמיר פלג, דובר מטה מאבק התושבים, שמוסיף: "אנו חוזרים ומתריעים מפני אסון לאומי שבו תתרחש תאונה בין אוטובוס ילדים למשאית כבדה".

)צילום ארכיון(

כביש עתיר תאונות

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.