טכנולוגיה ישראלית מאבטחת את האו"ם במרכז אפריקה

Israel Hayom - - העולם - שלמה צזנה, כתבנו המדיני

טכנולוגיה ישראלית מאבטחת את כוחות השלום של האו"ם ברפובליקה המרכז אפריקנית: אמנם לישראל יש עימותים חריפים עם האו"ם ומוסדותיו, על אי המידתיות והמוסר הכפול נגד ישראל, אבל הדבר לא מפריע לישראל לסייע לכוח הצבאי הבינלאומי של האו"ם.

מדובר בטכנולוגיה ישראלית שמ סייעת לכוחות השלום הפועלים בר פובליקה המרכז אפריקנית ומפעילים אמצעי תצפית מתקדמים של משרד הביטחון. במהלך השנתיים האחרו נות ישראל קיימה פיילוט ראשוני עם האו"ם שבמסגרתו האגף ליצוא ביט חוני במשרד הביטחון סיפק לבסיסי כוחות השלום אמצעי תצפית מת קדמים הכוללים בלון תצפית )כפי שדווח לראשונה ב"ישראל היום" בפ ברואר השנה(.

כעת, שיתוף הפעולה הביטחוני בין ישראל לאו"ם מתרחב ומעתה שי תוף הפעולה המבוסס על טכנולוגיה ישראלית יכלול גם כלי טיס בלתי מאוישים, שיאבטחו את תנועת הכו חות במדינה ויספקו להם הגנה מפני מתקפות טרור.

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, אמר כי כוחות השלום המוצבים במדינה האפריקנית סובלים ממתקפות חוזרות ונשנות מצד ארגוני טרור ופשיעה. רק במהלך השנה האחרונה הותקפו שיירות של האו"ם כמה פעמים, מת קפות אלה גבו את חייהם של כמה חיילים והותירו פצועים רבים. הטכ נולוגיה הישראלית תלווה את הכוחות במהלך הפעילות ותוכל לספק מודיעין והתרעות בזמן אמת על הנעשה בשטח.

דנון הוסיף כי "באו"ם מבינים כי ישראל היא מובילה בתחום הטכנו לוגיה והביטחון, וכי יש לה הרבה מה לתרום מהידע הרב ומהניסיון שלה בהתמודדות עם טרור. אנו פועלים כל הזמן כדי להרחיב את שיתוף הפעולה החשוב הזה ולקדם רכש של טכנולוגיה ישראלית בעולם".

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.