חבילות לא תמימות: חשד - גורמי טרור מבריחים לעזה אמל"ח דרך "עלי אקספרס"

רחפנים, משקפות וחלקי נשק: מאות חבילות מוצרים אסורים שהוזמנו ברשת נתפסו במעבר ארז ● נמשכת הכוננות: כיפת ברזל נפרסה בגוש דן ● גרינבלט: "הג'יהאד האסלאמי פוגע בעזה"

Israel Hayom - - עַמוּד רִאשׁוֹן - כתבתנו לענייני צבא בהכנת הידיעה השתתף שלמה צזנה

לילך שובל,

אומרים שבאתר הקניות עלי אקספרס אפשר לרכוש כמעט הכל: בגדים, טלפונים חכמים, שעו נים ומה לא. אולם כעת נראה שבא תר אפשר לרכוש אפילו אמצעי לחימה - ועל פי החשד, זה בדיוק מה שעשו ארגוני הטרור בעזה.

משרד הביטחון הודיע אתמול כי ייתכן שגורמי הטרור ברצועה נעזרים באתרי קניות באינטרנט, ובהם האתר הסיני המפורסם. אנשי רשות המע ברים במשרד הביטחון, לצד מנהלת התיאום והקישור )מת"ק( לעזה, תפסו מאות חבילות ובהן מוצרים אסורים, שהוזמנו באינטרנט ועל פי החשד יועדו לגורמי טרור ברצועת עזה. הח בילות נתפסו במעבר ארז של רשות המעברים, שבו עוברות מדי יום ביומו מאות חבילות דואר בדרכן לעזה. כל חבילה שמגיעה מישראל לרצועה עו ברת בדיקה ביטחונית, ולפי המשרד, בשבועות האחרונים זיהו במעבר כי גורמים שונים ברצועת עזה מנצלים לכאורה אתרי קניות מקוונים, ובהם עלי אקספרס, כדי להבריח מוצרים אסורים לעזה במסווה של חבילות תמימות כביכול.

עם המוצרים שנתפסו במעבר רק בחודש אוקטובר אפשר למנות רח פנים, טלסקופים, משקפות, צייני לייזר, גלאי מתכות, אמצעי הסוואה, מנועים זעירים, אמצעי ראיית לילה, מצלמות מיוחדות, מכשירי קשר, חל קים לנשק, סכינים ועוד. אמצעים אלה מוגדרים על ידי מערכת הבי טחון כ"דו שימושיים", משמע, חומ רים שיכולים לשמש למטרות אזר חיות אך גם לפעילות חבלנית. על פי החשד, בעזרת חלק מהאמצעים שנתפסו אף היה אפשר להרכיב כלי נשק מאולתרים. החבילות שנשלחו מענק הקניות ברשת הסיני, והתגלו במעבר, הכילו בין השאר לוחות אם ומעגלים אלקטרוניים, מנועים זעי רים, ממירי מתח, מד רוח, מד זרם, מכשיר חיתוך כבל אופטי, מכשיר הגדלה אופטי, מקדח חשמלי זעיר, פנסי ראש מקצועיים וספקי מתח.

דילמת הפריסה

בשעה שרשות המעברים מנסה לסכל העברה של אמצעי לחימה, בצה"ל נמשכת ההיערכות לתגובה מצד הג'יהאד האסלאמי על פיצוץ מנהרת הטרור לפני כשבועיים. את מול הותר לפרסום כי סוללת כיפת ברזל נפרסה גם בגוש דן, לאחר ששלשום דווח כי המערכת נפרסה באזור המרכז.

אתמול גם דווח כי הצבא דווקא המליץ לשמור על פריסה מצומצ מת יותר של הסוללות, אך הקבינט בחר בפריסה רחבה מחשש להסלמה. בצה"ל סירבו להתייחס לדיווח.

מי שהתייחס אתמול בכובד ראש למתיחות בדרום היה שליחו המיוחד של נשיא ארה"ב למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט. הוא תקף את גו רמי הטרור בעזה, ואמר כי "הצהרות קיצוניות ופרובוקציות של הג'יהאד האסלאמי נגד ישראל פוגעות באופן משמעותי בתושבי עזה, והן מסוכנות מאוד. לעזה מגיע יותר".

חלק מהמוצרים שנתפסו במעבר ארז. במסווה של חבילה תמימה

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.