זעם על יוזמת "חוק הסטטוס קוו": "תרגיל למשיכת זמן"

Israel Hayom - - חדשות - מתי טוכפלד

בעקבות כוונת הקואליציה לי זום את חקיקת "חוק הסטטוס קוו" שיאסור על כל הרשויות המקו מיות לשנות את חוקי העזר העי רוניים בנושא מסחר בשבת בת חומיהן, נמסר מקואליציית "שבת שוויון", כי הסיעות הדתיות והח רדיות בקואליציה עושות הכל כדי לא להשלים את תהליך הס דרת השבת בישראל".

רועי לחמנוביץ', מנכ"ל הע מותה הפועלת למניעת המסחר בשבת, אמר: "איזו תועלת יש לשר הפנים דרעי לקדם חוק אם ח"כ משה גפני מתנגד לו? על פניו נראה הדבר כתרגיל למשי כת זמן עד שמישהו יגאל אותם ממציאת פתרון. גם אם חוק המ חליש את השלטון המקומי למול השלטון המרכזי יעבור, בו ברגע יוגש בג"ץ והנה 'הרוויחו' הח"כים והשרים עוד שנים של הימנעות מפתרון הבעיה... באמצע מופ קרים אלפי עובדים ובעלי עס קים שבסך הכל רוצים יום מנוחה. הסטטוס קוו היחיד שיש פה הוא שיתוף פעולה והימנעות בהס דרת השבת בישראל. אני קורא לח"כים ולשרים הדתיים והחר דים, ובכלל לכל מי שהשבת כיום שבתון ומנוחה יקרה לליבו, לה תכנס למהלך אחד בלבד".

יו"ר התאחדות בעלי המכולות, קובי ברמר, שיזם את העתירה הראשונה לבג"ץ בשל התנגדות ההתאחדות לפתיחת מסחר בת"א בשבת, אמר כי "כשהגשתי את העתירה באמצעות עורכי הדין שוב ופיינגולד נגד עיריית ת"א, בסך הכל רציתי להגן עלי ועל חבריי מעוצמת הרשתות הגדו לות שמצפצפות על החוק ול כאורה נהנות מאפס אכיפה.... מאות בעלי מכולות מסתכלים על הממשלה ורואים תיאטרון אבסורד". גם בהתאחדות הסוח רים מתנגדים לחוק הסטטוס קוו, ומסרו: "אנחנו לא רואים בטווח הנראה לעין שהמצב ישתנה. יש כאן הכל חוץ ממדיניות".

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.