זה מה שנשאר

הפרומו לעונה החדשה של "פאודה", הפייסבוק של

Israel Hayom - - דעות -

אמש בשעה 20:30 ניסתה חברת הלוויין yes תעלול שיווקי. היא הזמינה את הגולשים בעמוד החברה לגלות את תאריך העלייה לאוויר של עונתה השנייה של הסדרה הכי מצליחה שלה בכל הזמנים, "פאודה".

במשך דקות ארוכות בהו אלפי מעריצים של הסדרה במסך, שמעו להנאתם קולות נפץ וחיכו שהתאריך סוף סוף יופיע על הקיר הדמיוני שניצב נגד עיניהם.

אחרי רבע שעה התייאשתי. אין לי מושג מתי עולה העונה החדשה של "פאודה", אבל אני בטוח שלא אצליח להימלט מזה, כי בחורף הקרוב זה כנראה יהיה הדבר הכי גדול בגזרה המקומית.

זה בסדר, אפשר להבין את .yes בכל הקשור לתוכן הישראלי בה, היא לא קיימת. "פאודה" היתה לא רק הסדרה הישראלית הטובה ביותר ששודרה אי פעם בלוויין - היא גם אחת הטובות בכל הזמנים. נוקאאוט מהדהד לחברים מהוט, שנופלים בתוכן בינלאומי אבל יודעים ללכוד את הקהל הישראלי שמנוי לחברה.

הסדרה, שמביאה את סיפורם המרתק למדי של חיילים בצוות מסתערבים, עלתה לאוויר ,2015־ב וכמו כל סדרה ישראלית מצליחה בשנים האחרונות (מישהו אמר "פלפלים צהובים"?) התקשתה לייצר עונה שנייה במהירות, וכמעט איבדה גובה לנוכח סכסוכים ובעיות כאלו ואחרות. בין לבין היא נמכרה לנטפליקס וזכתה להצלחה מוצדקת גם בארה"ב.

אם לשפוט על פי הקדימונים לעונה השנייה, היא נראית מוצלחת מדי. קהל המעריצים של הסדרה רק הלך וגדל לאורך השנים, וכמו שנכתב כאן, היא העוגן האחרון של חברת הלוויין בכל הקשור לתכנים מקומיים.

לנוכח מה שמתרחש בחברה בקיץ האחרון וההסתבכות של ראשיה עם החוק, כאוס (התרגום העברי למילה הערבית פאודה) הוא באמת תיאור מדויק, שעולה על כל תסריט טלוויזיוני. אולי בכלל זה שווה איזה דוקומנטרי.

מדי יום מגיעים למערכות התקשורת הגדולות אי־מיילים שמטרתם לקדם תכנים בערוצי הטלוויזיה השונים. רגע לפני שחשבנו שראינו הכל, הגיע המנצח הגדול לשנת ,2017 אף שיש לנו עוד חודש וחצי לסיום השנה האזרחית.

להלן דבר הקומוניקט: "אני משרת במקדשו של אלוהים. אני רואה את עצמי ככהן במקדש האלוהים. העוצמה האלוהית שאתה פוגש כל רגע ורגע בכל גוף גשמי שאתה מתעסק איתו היא כל כך גדולה... שאתה לא יכול שלא להגיד שאתה רואה את האל במעשיו, בבריאתו, זה גדול ממך".

אחרי הקדימון הזה מגיעה השורה התחתונה: "'בין השמשות' - אייל שני מתיישב לשיחה עם דב אלבוים על פרשת 'תולדות', ומספר על האופן שבו הוא חווה את היהדות, הדת ואלוהים - ולמה הוא אינו מסוגל לחיות את חייו ללא צבים לידו", לשון ההודעה.

מה אומרים? לא אומרים. יש רגעים בתולדות הטלוויזיה הישראלית שאילו חיינו בעידן של ערוץ אחד, הם היו הופכים לקאלט ולכאלו ש"זהו זה" עושים עליהם פרודיות, אבל היום אנחנו מוקפים בכל כך הרבה תוכן עד שזה ייעלם מבלי שנרגיש.

אבי גבאי אמר השבוע ש"בשמאל שכחו מה זה להיות יהודים". כשאתה קורא מה מכינים לנו בתאגיד השידור כאן רגע לפני כניסת השבת, אתה שואל את עצמך אם בכלל יש אלוהים. אבל מה אכפת למפיקים ולחברות ההפקה המקומיות? את המיליונים הם ממשיכים לגזור גם על תוכניות עם רייטינג, שמפסיד לעמוד הפייסבוק של "פאודה".

קולות נפץ ובניית מתח לא מוצלחת. הפייסבוק של

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.