מבקש אישור להמראה

רונלד רוברטס, אתלט ברמה גבוהה מאוד, מגיע להפועל ירושלים בניסיון להחיות את הקריירה ● הערב: בכורה למודי מאור ביורוקאפ, במשחק קריטי נגד ליטקבליס בארנה

Israel Hayom - - ספורט - רועי כהן

כפית חיזוקית. נמשכים השינויים בהפועל ירושלים: אחרי החתמתו של קיילין לוקאס, פיטוריו של פוטיס קציקאריס וקידומו המפתיע של מודי מאור לעמדת המאמן, האלופה הודיעה שלשום על צירופו של הפורוורד/סנטר רונלד רוברטס ‪(2.03 ,26)‬ עד סוף העונה. רוברטס לא ישחק הערב בארנה במשחק המכריע של ירושלים ביורוקאפ נגד ליטקבליס הליטאית, שיהיה הופעת הב כורה של מאור במסגרת האירופית.

כמו שחקנים רבים, הקריירה של רוב רטס לא מצליחה להמריא בגלל פציעות, והוא נדד בשנים האחרונות בין ליגת הפיתוח, אירופה ואפילו הפיליפינים. על פניו, לשחקן יש נתונים שנ ראים כמתאימים למה שירו שלים זקוקה: אתלט ברמה גבוהה מאוד, חוסם טוב וריבאונדר מצוין.

רוברטס נחשב ל"חיית צבע": הוא עושה כמעט את כל הנקודות שלו מ"שאריות" )ריבאונד התקפה או מצבי קרש סל( ומפגין יכולת אקספלוסיבית בהת קפה. מעבר לזה, אל תצפו למענה בחצי המרחק, והוא לא יהיה מי שישפר את סטטיסטיקת העונשין הרעה ממילא של הגבוהים בירושלים. בהגנה הוא מפגין יכולת טובה באחד על אחד, שומר טוב על שחקני פוסט אפ, ונותן מענה סביר בהגנת הפיקנרול. ואמנם, כמו לוקאס, היכולת הזאת לא הועמדה למבחן ברמות הגבוהות באמת. רוברטס הוא בוגר מכללת סנט ג'וזף, ואחרי שלא נבחר בדראפט 2014 החליף שלוש קבוצות ב :2015 קבוצת הפיתוח של גולדן סטייט, בירמן מהפיליפינים וחזרה לקבוצת הפיתוח של טורונטו. אשתקד הגיח לטופאש הטור קית, אך נחתך בשל פציעה, ואת העונה ניסה להתחיל באדלייד האוסטרלית, אבל שוחרר בעקבות פציעה בברך.

העובדה שרוברטס סובל מבעיות חוז רות ונשנות בברכיים צריכה להציב סימן שאלה גדול סביב היכולות שציינו קודם לכן, שכן את האקספלוסיביות והאת לטיות הוא יוכל להציג רק אם ברכיו תקינות. בהקשר הזה, בירושלים מזכירים כי גם אמארה סטודמאייר הגיע לישראל כשברכיו במצב רגיש, אך הדבר לא הש פיע עליו והוא העביר עונה שלמה בלי פציעה משמעותית.

המספרים והסיכויים. ירושלים לא רק נמצאת בתחתית בית ב', אלא גם בתח תית היורוקאפ כולו. יש לה את ההתקפה השלישית הגרועה במפעל אחרי פריז לבלואה ורג'יו אמיליה, עם 380 נקו דות בלבד בחמישה משחקים )רק 76 נק' למשחק(; היא קבוצת הריבאונד הגרועה ביותר; אחת משלוש קבוצות העונשין הגרועות במפעל עם 68.7% מהקו, וגם אחת משלוש הגרועות באחוזים ל 2 עם 49% בלבד.

ובכל זאת, מה צריך לקרות כדי שירו שלים תעפיל לשלב הבא? קודם כל היא חייבת לנצח הערב, ולקוות לכמה שיותר הפסדים לרג'יו אמיליה ולגלאטסראיי. אלו גם שתי הקבוצות שירושלים תפ גוש בשני מחזורי הסיום. עד אז יש את בודוצ'נוסט ובאיירן מינכן בחוץ. בת סריט האופטימי, האדומים ינצחו אר בעה מתוך חמשת המשחקים שנותרו ויסיימו את הבית במאזן ,5:5 שעשוי להספיק להעפלה. גם מאזן שלילי של 6:4 עשוי להספיק, אבל אז התרחישים יהיו תלויים בהפרשי סלים פנימיים.

צילום: אי.פי

רוברטס )משמאל(. הפורוורד/סנטר נחשב ל"חיית צבע"

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.