פחות אבל עוד כואב

מוקדמות אליפות אירופה: נבחרת ישראל הצעירה אמנם חזרה פעמיים מפיגור נגד גרמניה, אבל הובסה בסיום 5:2 הנחמה שבכל זאת מצאנו: 2,500 אוהדים הגיעו לאיצטדיון ר"ג המיושן, שעדיין מתפקד למרות מצבו

Israel Hayom - - ספורט - ליאב נחמני צילומים: עודד קרני

בזמן ששחקני הנבחרות הצ עירות של ישראל וגרמניה עמדו לשיר את ההמנונים על הדשא של איצטדיון ר"ג, אפשר היה לחשוב שמדובר במשחק בין נבחרות הורים לילדיהם בטורניר בית הספר.

השחקנים הגרמנים, רובם בני 20 ומתנשאים לגבהים של מטר תשעים ומעלה, בעוד בישראל עמדו להם מוטי ברשצקי על כל 162 הס"מ שלו, שון וייסמן שלא רחוק ממנו ועל הספסל ישב מנור סולומון, עוד כישרון גדול בגובה 1.72 ס"מ.

ולמרות כל זה, ברשצקי היה את מול האיש מספר 1 על המגרש למרות ההפסד המרגיז 5:2 וכן, התוצאה המ שקרת. קשר הפועל ת"א, מהליגה הש נייה בישראל, כידרר, עבר והיתל שח קני בונדסליגה משטוטגרט, מהאנובר ומלייפציג.

רוב הסיכויים שאם היה נולד בגר מניה, ברשצקי, הנמוך והמוכשר מאוד, כלל לא היה מגיע לקבוצת בוגרים. באקדמיות הבכירות של הגרמנים עובר כל ילד שרוצה להתקבל בדי קת דם כדי לבדוק לאיזה גובה הוא יכול להגיע. כבר בגיל הזה יודעים הרופאים להעריך מה יהיה גובהו ונ תוני השרירים שלו. הנבחרת האורחת הוליכה פעמיים, אבל ברשצקי ווייסמן השוו בצדק עבור הנבחרת הצעירה. השחקנים רצו מאוד להוציא נקודה ולא רק כדי לשמור על סיכוי להעפיל לאליפות אירופה, אלא גם כדי לשמח את מאמנם מרקו בלבול שנמצא באבל בעקבות מות אביו.

המנהל המקצועי, ניר לוין, החליף אותו על הקווים אבל זה לא ממש שינה. שוב ישראל נשארת עם המ חמאות אבל בלי הנקודות.

בנבחרת הגרמנית בלטו מחמוד דאוד )כבש את הראשון והיה נפלא, שחקנה של דורטמונד( ונאדים אמירי )שחקנה של הופנהיים(. שניהם מש תייכים לאקדמיות הבכירות בגרמניה כיום ונולדו למשפחות של פליטים - דאוד מסוריה ואמירי מאפגניסטן. איכשהו ציידי הכישרונות שם ידעו לדוג ולהפוך אותם לכוכבי כדורגל.

אולי הפתרון הזה מסתתר לנו מול העיניים. גם בישראל יש פליטים ובני מיעוטים שרוצים לפרוץ ואולי צריך לשלוח מישהו שיחפש שם את הכיש רונות. בסיכומו של יום, 2,500 צופים )כמות יפה( ישבו באיצטדיון הלאומי באווירה שמזכירה יום כיף בצופים. הכדורגל היה טוב, לפחות הקהל נהנה, גם אם הפסדנו בתוצאה של טניס.

מכבי חיפה. שלושה אוהדים הורח קו לצמיתות ממשחקי הקבוצה לאחר שהורשעו בהדלקת אמצעים פירוט כניים בשלושת במשחקים האחרונים.

בסך הכל נעצרו במשחקים האחרו נים שישה אוהדים בגין זריקת אבו קות והמועדון מכין בימים אלה תביעת ענק נגדם בגין גרימת נזק כלכלי. כל השישייה נתפסו וזוהו בבירור על ידי מצלמות האבטחה באיצטדיון הביתי.

בתוך כך, הירוקים ממשיכים במח נה האימונים שקבע המנהל המקצועי החדש מו אלאך. המגן הימני ארנסט מאבוקה סובל ממתיחה בשריר הירך האחורי ונמצא בספק למשחק הליגה נגד מכבי נתניה. החלוץ אופיר מז רחי צפוי לחזור לשחק בעוד כשבו עיים ולא יהיה כשיר למשחק הליגה בשבוע הבא.

הגרמנים חוגגים. מקדמים גם כישרונות שהגיעו כפליטים למדינה

ברשצקי. כמה נמוך ככה ענק

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.