תביעה נגד הנהג שהקליט את יאיר נתניהו: "מסע מתוכנן של תיעוד סתר"

Israel Hayom - - חדשות - יאיר אלטמן, כתבנו לענייני משפט

חברת "מודיעין אזרחי" הגישה אתמול תביעה נגד רועי רוזן, הנהג שהקליט את בנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו, בעת בילוי עם חבריו בתל אביב.

על פי כתב התביעה שהוגש לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים, באו מצעות עוה"ד יעל דולב, אדם עדי ואלי בלושבסקי ממשרד גרוס, הנתבע הפר באופן בוטה את החובות הבסיו סיות החלות עליו כעובד. בין השאר, מציינים התובעים כי מדובר בהפרה של חובות אמון, תום לב וסודיות וכן עבירות על חוק לשון הרע וגזל סוד מסחרי אשר ממשיכים לחול עליו גם כעובד לשעבר.

התובעת מציינת עוד כי "לא ידוע לתובעת באילו אמצעים טכנולוגיים השתמש הנתבע לצורך ביצוע ההקלטה ואם יש בידיו הקלטות נוספות, מלבד זו שפורסמה בתקשורת. משכך מבקשת התובעת מבית המשפט להורות לנתבע להמציא לתובעת את כל הקלטות שבו דיו ולא להשאיר עותק מהן".

בחברה אומרים כי עם קליטתו לעו בודה עבר התובע סיווג ביטחוני, שבו מסגרתו התחייב בין השאר לשמור על סודיות. "העוסקים במשימות מסוג זה נדרשים לדיסקרטיות מוחלטת מכיוון שהם עשויים להיחשף במהלך עבודתם לסודות אשר גילוים עלול לסכן את ביטחון המדינה או את המאובטחים".

עוד מצוין בתביעה כי הנתבע הוא בעל רישיון חוקר פרטי ואף עבד ככזה טרם העסקתו בחברה.

בכתב התביעה נכתב עוד כי "סיפור המעשה שלפנינו מגולל מסע, מתוכנן ככל הנראה, של תיעוד במסתרים של אורחות חייו הפרטיים של יאיר נתו ניהו, ולאחר מכן בבחינת הוספת חטא על פשע - ניסיון לספסר תמורת מזוו מנים ברגעים הפרטיים והדיסקרטיים שלו, עד אשר מצא כלי תקשורת שהיה מוכן לשלשל לידי הנתבע שלמונים תמורתם".

צילום: אי.אף.פי

יאיר נתניהו

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.