דיווח בתקשורת הערבית: ישראל מפעילה רחפנים חמושים ברצועת עזה

Israel Hayom - - חדשות - כתב "ישראל היום"

מערכת הביטחון בישראל החלה להפעיל בעזה רחפנים המטילים מהגובה רימוני גז מדמיע כדי להתמודד עם התהלוכות לעבר גדר הגבול מדי שישי. כך עולה מפרסומים ערביים.

צוות צילום של ערוץ אל־מיאדין, המזוהה עם חיזבאללה בלבנון, תיעד ביום שישי האחרון רחפן של מערכת הביטחון הישראלית המטיל רימוני גז מדמיע על תהלוכה של תושבי סג'עייה לעבר גדר הגבול באזור נחל עוז.

צה"ל החל לאחרונה להשתמש ברחפנים לשורת מטרות, ובראשן איסוף מידע מודיעיני בידי גדודי האיסוף הקרבי הפועלים בגבולות השונים, מסוריה ולבנון, ועד סיני ועזה, וכן בשטחים. על הרחפנים בדרך כלל יש מצלמות לתיעוד הנעשה מעבר לגבול.

חמאס הגביר לאחרונה את קריאותיו לתושבי הרצועה לצאת מדי יום שישי לאחר התפילות במסגדים אל גדר הגבול ולהתעמת עם כוחות צה"ל. בשבועות האחרונים חלה הסלמה בהפגנות על הגדר, ששיאה הנחת מטען חבלה בתוך דגל פלשתין על הגדר, בפיגוע משיכה שגרם לפציעתם של ארבעה חיילי צה"ל. ככל הידוע, זו הפעם הראשונה שצה"ל מפעיל רחפן חמוש. עד כה הפעיל צה"ל צלפים בהפגנות על גדר הרצועה. השימוש ברחפנים הזורקים רימוני גז מדמיע יאפשר לצה"ל לפזר את ההפגנות ברצועה עוד לפני שהמפגינים מגיעים לגדר הגבול.

צילום: רויטרס

מפגין ברצועת עזה

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.