חיפה: תקף שוטרים וקשישים במסור, התבצר - ונלכד

צוותי ימ"מ פרצו לדירה שבה התבצר החשוד ● השכנים: "התלוננו"; המשטרה: "חקרנו"

Israel Hayom - - חדשות - דניאל סיריוטי

תושב חיפה בשנות ה 30 לחייו נעצר אתמול בתום מצור משטרתי לאחר שתקף ופצע שוטר ושוטרת וזוג קשישים.

האירוע החל בשעות הבוקר, כשסמוך לבית החולים בני ציון בשכונת הדר הכרמל, תקף החשוד באמצעות מסור ידני שוטר ושוטרת ופצע אותם באורח קל. החשוד נמלט מהמקום, תוך שהשוטרים הפצועים ביצעו ירי באוויר בניסיון לעצור אותו.

דקות ספורות לאחר מכן, במהלך הס ריקות של המשטרה אחר החשוד, הת קבלה קריאה במוקד מד"א ובמשטרה על תקיפה נוספת בבניין ברחוב סמוך.

התברר כי החשוד, שמתגורר בדירה בבניין שאליה פלש - כך לטענת השכ נים - פרץ לביתם של שכניו, זוג קשי שים בשנות ה 80 לחייהם, תקף אותם ופצע את הגבר באורח קשה ואת האישה באורח קל. אחר כך התבצר בחדר בביתם.

צוותי מד"א פינו את הקשישה להשגחה בבית החולים בני ציון, שם אושפזו גם שני השוטרים שנפצעו. השלושה שוחררו לאחר קבלת טיפול. הקשיש הפצוע אושפז במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם בחיפה כשהוא מורדם ומונשם ובמצב יציב.

במקביל, כוחות גדולים של משטרת חיפה בפיקודו של מפקד התחנה נצ"מ אמיר גולדשטיין וצוותים של יחידות משטרה מובחרות, שכללו יחידת צלפים שנפרשו על הגגות הסמוכים לבניין וצוות מיוחד לניהול מו"מ עם המתבצר, החלו לנסות לשכנע את החשוד להסגיר את עצמו. לאחר דקות ארוכות ומורטות עצבים, הצליח צוות של הימ"מ לחדור לדירה באמצעות שימוש ברימון הלם ולעצור את החשוד. היום הוא יובא בפני שופט בבית משפט השלום בחיפה.

"ניסה להיות שכן טוב"

בני המשפחה של הקשישים שהותקפו וכן שכנים נוספים בבניין טענו כי הגי שו פעם אחר פעם תלונות נגד החשוד לאחר שפלש בעבר לדירה בבניין שבו התבצר, בטענה כי היתה שייכת לקשי שה ערירית שנפטרה והורישה לו אותה. במשטרה טוענים כי "התלונות שהוגשו בשנתיים האחרונות מאז נטען שפלש לדירה נחקרו ביסודיות והחשוד אף נעצר והובא בפני שופט בהתאם לחוק. על אף שביהמ"ש דחה את בקשת המ שטרה להאריך את מעצרו, הוגש ערר לביהמ"ש המחוזי שהוציא לו צו הרחקה מהדירה למשך 21 ימים והורה על המשך הטיפול בהליך משפט אזרחי ולא פלי לי". מהרווחה בעיריית חיפה נמסר כי החשוד "לא היה מוכר להם".

בן משפחה של הקשישים שנפצעו סיפר כי "לאחר שהחשוד פלש לדירה שמעליהם, הוא סיפר להם שהאישה הערירית שהתגוררה בדירה הורישה לו אותה בטרם פטירתה. הוא ניסה לשמור על יחסים טובים עם השכנים, אבל הרגשנו שמשהו לא תקין בהתנהגות שלו והיה לנו חשש שהוא ינסה לפגוע במי מהשכנים אם יפנו אותו מהדירה. הגשנו גם כמה וכמה תלונות למשטרה אחרי שנודע לנו שהוא איים לנקוט באלימות אם ינסו לפנות אותו, ועלה אצלנו החשש לשלום סבא וסבתא".

שכנה נוספת סיפרה כי החשוד אמר לה ולשכנים נוספים שהוא לומד בט כניון ושהדירה שהוא מתגורר בה ני תנה לו בירושה. "בהתחלה עוד האמנו לסיפורים שלו, אבל מיום ליום הב חנו בהתנהגות שלו שהיתה משונה. פעם הוא היה שמח ונחמד ובפעמים אחרות כעוס ועצבני", סיפרה, "לאחר כמה וכמה שיחות איתו ונסיונות לברר מי הוא ומה הקשר שלו למי שהתגו ררה בדירה שאליה פלש, הבנו שהוא ככל הנראה מעורער בנפשו ושמרנו ממנו מרחק".

החשוד מוצא מהדירה

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.