שאלות הפוליגרף לשוטרים: הדלפות, סמים וטובות הנאה

לקראת סבב המינויים הקרוב: המפכ"ל אלשיך והשר ארדן סיכמו על אילו נושאים יישאלו המועמדים ארדן: "נבטיח את טוהר המידות"

Israel Hayom - - עַמוּד רִאשׁוֹן - כתבנו לענייני משטרה

כצעד נוסף במלחמה נגד ההדלפות ושמירה על טוהר המידות של השוטרים, ולקראת סבב מינויים הצפוי להיערך בעוד כחודש - מפכ"ל המשטרה רנ"צ רוני אלשיך והשר לביטחון הפנים גלעד ארדן סיכמו את הנושאים שלגביהם יישאלו קציני משטרה, ובהם מועמדים לדרגת ניצב בבדיקות הפוליגרף, וזאת במסגרת "חוק הפוליגרף" שאושר בכנסת.

מהפרטים שהגיעו ל"ישראל היום" עולה כי בבדיקת הפוליגרף ייבדקו הנושאים הבאים: עבירות פליליות חמורות, ושימוש בסמים מסוכנים.

כמו כן סוכם כי הנבדקים יישאלו בפוליגרף בנוגע לניצול יחסי מרות או יחסי תלות לשם קבלת טובות הנאה אסורות או קיום קשרים אישיים בניגוד לפקודות המשטרה, וכן שא לות בנוגע למילוי תפקיד תוך ניגוד עניינים מהותי.

קציני משטרה המכהנים בתפקי דים רגישים באגף החקירות והמו דיעין, כמו גם ראשי יחידות ארציות בלהב 433 המנהלים חקירות רגישות, יידרשו בבדיקת הפוליגרף לסוגיית ההדלפות, והם יישאלו בבדיקת הפו ליגרף על מסירת מידע מסווג ורגיש לגורם שאינו מוסמך.

מפכ"ל המשטרה נדרש לאחרונה לסוגיית ההדלפות מהחקירות נוכח טענות שהשמיע נתניהו כי המש טרה מדליפה פרטים על חקירותיו, וטען כי הנחקרים ועורכי הדין הם אלו שמדליפים.

כמו כן, במסגרת בדיקת פולי גרף למי שיבקשו להתגייס למש טרה ייבדקו מכלול נושאים ובהם: מעורבות בעבירות פליליות, שימוש בחומרים פסיכו אקטיביים, קשר עם גורמים עברייניים, מסירת מידע מסווג ועוד.

ביולי 2017 אישרה הכנסת את "חוק הפוליגרף" שיזם השר גלעד ארדן, שלפיו יעברו קציני משטרה בכירים וקצינים בתפקידים רגישים בדיקות פוליגרף תקופתיות. השר ארדן אמר כי "בדיקות הפוליגרף יבטיחו את איכות המפקדים וטוהר המידות במשטרה".

צילום: GettyImages

אלשיך

ארדן

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.