הרב הצבאי נגד עמדת הצבא: "קוסטינר לא הודח בגלל עמדותיו"

Israel Hayom - - חדשות - יהודה שלזינגר

הסערה סביב הדחת הרב קו סטינר שפורסמה לראשונה ב"ישראל היום" מסרבת לגווע. את מול הופץ מכתבו של הרב הצבאי הראשי, תא"ל הרב אייל קרים, שבו הוא טוען כי הדחתו של הרב קוסטינר מהפיקוד על קורס רבנים צבאיים לא נעשתה על רקע התבטאויותיו בסו גיית שירות נשים, ועורר שוב תגו בות נזעמות.

הרב השיב לקבוצת רבנים במיל' שביקשו לשמוע הסברים על הדח תו של קוסטינר. כי "במהלך השנה האחרונה הרב מוביל מאבק ציבו רי גלוי נגד כמה מבכירי צה"ל, הוא נואם בכנסים, מוביל ארגונים שונים ובעקבות זאת קיבלו מפקדים בכירים בצה"ל את ההחלטה שהוא לא יוכל להרצות בקורסי פיקוד ובבה"ד ."1 מדובר צה״ל נמסר: "הרב קוסטינר הינו רב צבאי המשרת במילואים ויוכל לה משיך לעשות זאת. לאחרונה הוחלט כי לא יוכל לפקד על קורס רבנים צבאים. הסיבות והשיקולים להחלטה זו הוסברו לרב.

יצויין כי הרב קוסטינר התבטא בעבר גם בפורומים צבאיים כמה פע מים באופן שמנוגד לעמדות הצבא. חלק מההתבטאויות הושמעו גם לאחר שנאמר לו כי עליו להשאיר את דעו תיו הפרטיות בנוגע לשירות הצבאי מחוץ לשיח וזאת לאור התפקידים שממלא ברבנות הצבאית. הסייגים החלים על מרצים אזרחיים שהתב טאו באופן חריג בשורות צה״ל אינם זהים להתייחסות להתבטאויות אנשי צבא. מרצים חיצוניים בצה״ל כפופים לאתיקת ההסברה הצה״לית במהלך שהותם בצה״ל, ובמקרים חריגים נב חנת ההתקשרות מול מרצים חיצוניים שהתבטאו נגד צה״ל במישור האזרחי. תומכיו של הרב קוסטינר זעמו על הדברים.

קוסטינר. תומכיו זועמים

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.