חשש: הפרות סדר בגבול עזה בימים הקרובים

ברצועה צפויים לציין היום את "יום האסיר הפלשתיני" ● אמש הוטל סגר כללי על השטחים

Israel Hayom - - חדשות - ניקי גוטמן ואפרת פורשר

ברצועת עזה צפויים לציין היום את יום האסיר הפלשתיני, אך בצה"ל צופים שמספר המשתתפים שיגיעו לגדר להפרות סדר יהיה מועט יחסית. בתוך כך, הוטל אמש בחצות סגר כללי על יהודה ושומרון, וכל המעברים לרצועת עזה נסגרו.

לאחר סוף שבוע מתוח, שבו נחשפה ונאטמה מנהרת טרור של חמאס שחדרה לשטח ישראל, בצבא נערכים ליום האסיר הפלשתיני, שיחול היום. על פי ההערכות, הפלשתינים ינסו להניע תהלוכות אל הגדר וכוחות גדולים של צה"ל, לרבות צלפים, יהיו ערוכים. יחד עם זאת, הצפי הוא כי מספר המשתתפים יהיה קטן יחסית. "מצפים ללא יותר מאלף איש. צה"ל נערך ליום רגיל ברצועה ויתעסק בעיקר ביום הזיכרון, עם עין בוחנת, אלא אם כן יהיה משהו מחולל", מסר גורם ביטחוני ל"ישראל היום".

על מנת להתמודד עם איום הפרות הסדר, הזהיר אתמול מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, את חברות ההסעות ברצועה: "העברנו אזהרות והודעות לבעלי חברות ההיסעים בעזה, שבהן הם נדרשו לא לסייע להסעת פעילי חמאס ומפירי סדר אלימים להגיע לגדר הגבול ברצועת עזה. ביררנו ונודע לנו ש־41 חברות עזתיות סייעו להסעת פעילי חמאס ומפירי הסדר. לכן כפי שהזהרנו, יוטלו סנקציות על בעלי החברות בשמות המצורפים, הם ומעגל משפחותיהם לא יקבלו זכויות יתר ויבוטל כל קשר שלהם עם ישראל".

בהתאם להנחיית הדרג המדיני והערכת המצב בצה"ל, הוטל אמש בחצות סגר כללי על יהודה ושומרון, ונסגרו המעברים לרצועת עזה. פתיחת המעברים והסרת הסגר עתידות להתבצע בלילה שבין חמישי לשישי, בהתאם להערכת המצב. במהלך הסגר יותר מעבר במקרים הומניטריים, רפואיים וחריגים בלבד.

תופעה חדשה שנפוצה בימים האחרונים ואיתה נאלצים להתמודד תושבי עוטף עזה היא הפרחת עפיפונים עם בקבוקי תבערה משטח הרצועה לשטח ישראל. ביום רביעי האחרון נשרפו עשרות דונמים בשדה חיטה בבארי וגם אתמול פרצה שריפה בשדה במועצה האזורית שער הנגב, כתוצאה מעפיפון שחובר אליו בקבוק תבערה. תושבי המקום הצליחו להשתלט על השריפה לפני שכוחות הכיבוי הגיעו למקום.

בתוך כך, המשטרה עצרה אתמול שלושה תושבי מזרח ירושלים החשודים ששרפו דגלי ישראל בשכונת הגבעה הצרפתית בבירה. במשטרה אמרו כי "יגיבו בנחישות וללא פשרות כנגד כל ניסיון או פגיעה בסמלי המדינה".

הפרות סדר בגבול הרצועה

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.