נתניהו: נביא את פסקת ההתגברות להצבעה בקיץ

ראשי הסיעות הגיעו להסכמה וכעת מחכים לעמדתו של כחלון ● הערכה: ראש הממשלה יבקש להקים צוות מיוחד כדי להעביר לממשלה חוות דעת מקצועית

Israel Hayom - - חדשות - מתי טוכפלד וגדעון אלון

לאחר ששוחררו 207 מסתננים ממתקן סהרונים, הסאגה הפוליטית סביב חוק ההתגברות בכלל וסוגיית המסתננים בפרט ממשיכה להתפתח.

ראשי מפלגות הקואליציה סיכמו שבע מהלך המושב הקרוב של הכנסת תובא ההחלטה סביב הפסקה להצבעה. ביום ראשון הקרוב ייפגשו עם השר כחלון, השוהה כעת בחו"ל, כדי לשמוע את דעתו. ההערכה היא כי נתניהו יבקש להקים צוות מיוחד בראשות שופט בדימוס או משפטן בכיר אחר על מנת להעביר לממשלה חוות דעת מקצועית בנושא. במקביל, סוכם שרה"מ נתניהו ייפגש בקרוב עם נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות. "יש חוסר איזון בין הרשויות. אין לנו יכולת להעביר חוקים והחלטות ואנחנו קצת חסרי אונים במע קרים אלה. "נביא את פסקת ההתגברות להצבעה בקיץ", אמר אתמול נתניהו לראשי מפלגות הקואליציה.

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנע דלבליט שנכח בדיון אמר כי הוא מבקש מהשרים לפתוח בדיאלוג עם הרשות השופטת לפני העברת מהלך כזה. לדע בריו לא חייבים לקבל את הסכמתם אבל רצוי להתחיל את התהליך תוך כדי דיאלוג ולא בהתנגשות. בהקשר הזה אמר נתניהו כי כבר נפגש עם נשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרון ברק ועם שופט העליון בדימוס אליקים רוע בינשטיין וכי בשלושת השבועות הקע רובים ייפגש גם עם הנשיאה הנוכחית אסתר חיות. בעקבות בקשתם של ראשי המפלגות כי כחלון, המתנגד לפסקת ההתגברות, יהיה נוכח בדיון, אמר נתע ניהו כי סיכם עם יו"ר כולנו כי הדברים ייעשו בתיאום איתו. הערכה היא כי ללא תמיכת כולנו לא יהיה רוב בקואליציה להעביר כל החלטה בנושא.

באשר להצעתו של היועמ"ש להעביר פסקת התגברות שרק 70 ח"כים ומעע לה יוכלו לחוקק מחדש חוק שנפסל על ידי בג"ץ, אמרה שרת המשפטים איילת שקד כי "אם מדובר ברוב של 70 עדיף לא לעשות כלום וזהו".

בתוך כך, יו"ר הקואליציה ח"כ דודי אמסלם אמר הבוקר כי המשבר סביב החוק בעיצומו, ומתח ביקורת על סיעת כולנו. "עוד לא צלחנו את המשבר הזה. כל מרכיב בקואליציה קובע את גבולות הגזרה, זו הבעיה בה", ציין והוסיף: "אני לא מאמין שעם שבעה מנדטים אני יכול לקבוע לכולם מה יהיה".

כמו כן, דיון סוער התקיים אתמול בוועדת הפנים של הכנסת בנושא המע סתננים. כמה מהנוכחים הורחקו ממנו לאחר שהפריעו לניהול הדיון, אשר במהלכו נרשם עימות בין ח"כ מיקי רוע זנטל (מחנ"צ) לכמה פעילים בעד הגיע רוש, שבמהלכו הוא ניגש באופן מאיים לאיילה סינואני מ"מטה המאבק של תוע שבי דרום תל אביב". הפעילים ציינו כי בכוונתם להתלונן על התנהגותו האליע מה של רוזנטל.

צילום: הדס פרוש/פלאש09

השר כחלון

צילום: יונתן זינדל/פלאש09

רה"מ נתניהו

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.