עצמאים בשטח

חגיגות ה־07 למדינה מביאות עימן שלל אירועים ופעילויות לכל המשפחה ● בין הפיקניק והמנגלים אפשר לטייל בארץ ולחוות את ההיסטוריה ואת ההווה יחדיו ● מהקרבות הישנים ועד למטס החגיגי

Israel Hayom - - לייף סטייל - אילן גטניו

מזג האוויר היפה הצפוי לנו ביום העצמאות מזמין לצאת אל הטבע, ולצד הפיקניקים המסורתיים לטייל עם המשפחה והחברים. בין שתבקרו בצריף בן־גוריון בשדה בוקר, או תחפשו אחר "סליק" סודי בפארק נאות קדומים, אל תשכחו להביט למעלה למטס האווירי הבינלאומי, שבו ישתתפו השנה גם מטוסים ממדינות נוספות שבאות להצדיע למדינת ישראל במלאות לה 70 שנה.

מטס חיל האוויר

בכל שנה זה מרגש להביט לשמיים ולצפות במטוסי יום העצמאות חגים בשמיים. השנה כדאי להגיע למצוק של הגן הלאומי אפולוניה. מדובר באחד המקומות השווים, אם לא המקום השווה ביותר, לצפות במטס כשיעבור בחופי מרכז הארץ.

במרכזו של הגן מבצר צלבני מרשים ומן המצוק יש נוף רחב ופתוח המאפשר צפייה מרשימה בכלי הטיס. המגיעים יוכלו להצטרף להדרכה ללא תשלום שתתקיים בשעות 10:00 12:30־ו עם סיום המטס.

מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר (מבוגר 22 שקלים, ילד 9 שקלים), חינם למנויי רשות הטבע והגנים.

חותמים על המגילה

צריף המגורים של פולה ודוד בן־גוריון נשמר כפי שהיה ביום מותו של ראש הממשלה הראשון של המדינה .1973־ב ביום העצמאות תתקיים פעילות מיוחדת שבה אפשר לחתום על העתק של מגילת העצמאות. במקביל תתקיים הרקדה של ריקודי עם בכניסה לצריף, ובשעה 15:00 תוכלו ליהנות מהצגה ששמה "דוד ובן־גוריון" - מדובר בהצגה לכל המשפחה העוסקת מפגש גורלי בין בן־גוריון המנהיג לדוד גרין הילד. זמן הפעילות ביום העצמאות בין 10:00 .16:00־ל

מחיר: 20 שקלים למבוגר, 15 שקלים לילד. לפרטים: ,08-6560469 zrif.bg@gmail.com

ניווט בין כתבי חידה

כניסה למערה עתיקה וחיפוש אחר "סליק" סודי, שאיבת מים ממתקנים קדומים והתנסות בבנייה ירוקה עם לבני בוץ הם חלק מהמשימות המחכות לכם במהלך הניווט המיוחד בפארק נאות קדומים.

הניווט יתחלק לשני מסלולים, ארוך וקצר, שלאורכם יעברו המנווטים בין תחנות עם כתבי חידה בנושא המצאות ישראליות, דמויות ואירועים גדולים בהיסטוריה של עם ומדינת ישראל.

כמו כן, מי שיגיע לפעילות יוכל לנווט בנופיה הקדומים של ארץ ישראל בין מתקנים חקלאיים, אגמים, עצים וצמחייה האופייניים לישראל מתקופת התנ"ך ועד ימינו.

לאורך המסלולים תמצאו נקודות שבהן תוכלו לערוך פיקניק (ללא הדלקת אש). עבור הקטנטנים, יתקיים השנה "ניווט אפרוחים" קצרצר באזור מתוחם ונוח, אך שימו לב, חלק ממסלול הניווט אינו מותאם לעגלות. המעוניינים יוכלו להישאר בפארק גם לאחר הניווט, לפיקניק או "על האש" במתחם מוצל.

הפעילות מתקיימת ביום העצמאות בשעות .13:00-9:00 כניסה אחרונה בשעה .12:30 לא תתאפשר שהייה בפארק לאחר השעה .15:00 מחיר: 30 שקלים למשתתף מעל גיל .3

הכיבוש שפתח את הדרך לירושלים

לציון 70 שנה לכיבוש הקסטל, באתר הלאומי בירושלים תתקיים פעילות ששמה "דרך הערכים" ובה יתקיים מיצג של הקרב ממלחמת העצמאות. כמו כן, תוכלו לערוך משימות מאתגרות, ליהנות ממדורה עם קפה שחור כמו פעם, ותפגשו דמויות פלמ"חניקיות מאותה התקופה. הפעילות מתקיימת ביום חמישי 19.4 בשעות .14:00-10:00 הפעילות ללא תשלום.

זוכרים את השיירה

ביום העצמאות הזה בחרו תנועת השומר החדש, מיזם אוצרות הגליל, תנועת אור ותנועת אחרי והמארחים מועצה אזורית מטה אשר, לספר את הסיפור של ההתיישבות באזור הגליל המערבי. הארגונים מזמינים את הקהל לשלל אירועים לכל המשפחה, הכוללים סיורים מודרכים באזור הצפוני, יתקיימו הפעלות לילדים, דוכני מזון, שירה בציבור, פינות יצירה ועוד. באירוע הנוכחי תוכלו ללמוד על סיפור גבורתם של לוחמי שיירת יחיעם.

צילום: דודו גרינשפן

צריף בן גוריון בשדה בוקר

צילום: מנו גרינשפן

גן לאומי אפולוניה

צילום: נאות קדומים

עצמאות בנאות קדומים

צילום: נעמי גטניו

באנדרטה של שיירת יחיעם

המטס החגיגי והמסורתי

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.