שיר לשירה

לפני שנה וחצי נהרגה סג"מ שירה צור בפיגוע בטיילת ארמון הנציב בירושלים במסגרת פרויקט של ביה"ס רימון והחינוכית, נפגשו בני משפחתה עם סטודנטית מבית הספר, שהלחינה שיר לזכרה

Israel Hayom - - תרבות - מאיה כהן

כבר ארבע שנים שהטלוויזיה החינוכית ובית הספר למוזיקה רימון עושים יחד את פרויקט "חסרים" ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. במסגרת הפרויקט פוגשים סטודנטים למוזיקה משפחות של נופלים, לומדים להכיר את בן המשפחה שנהרג ואז כותבים ומלחינים שיר על אודותיו.

אחת המשפחות שמשתתפת בפרויקט השנה היא משפחתה של סג"מ שירה צור ז"ל מחיפה, שנהרגה בפיגוע בטיילת ארמון הנציב בירושלים לפני שנה וחצי. שירה היתה בת 20 במותה, צוערת בבה"ד 1 שאת שירותה כחיילת עשתה ביחידה .8200 יסמין מועלם, מוזיקאית צעירה ברימון, נפגשה עם משפחתה של שירה ונתקלה בשיר שכתב עליה הדוד שלה. יסמין החליטה להלחין את השיר שנקרא "ביקום מקביל". סרטון שמתעד את שירה ואת יצירת השיר יוקרן בחינוכית 23 היום ומחר במהלך כל היום. כמו כן, יוקרנו שלושה סרטונים אחרים שנוצרו במסגרת הפרויקט "חסרים".

"פנו אלינו מבית הספר הריאלי בחיפה, שבו למדה שירה, וסיפרו לנו על המיזם, שאלו אם נרצה להשתתף", מספר אביה של שירה, דודי צור. "מאז שקרה מה שקרה לא היה לנו רצון להיחשף לתקשורת, אבל כן רצינו לספר על שירה, על מי שהיא היתה ומה שהיא עשתה. כשהבנו שזה מיזם שיאפשר לנו להראות מי היתה שירה ולהנחיל את המורשת שלה - הסכמנו.

"ישבנו עם יסמין וסיפרנו לה על שירה. היא נפגשה עם האח והאחות של שירה ועם החברים שלה ולמדה עליה. סיפרנו לה מה עשינו באזכרה במלאות שנה, שהיתה טיפה שונה, אלטרנטיבית. ואז אח שלי, אמנון, הקריא שיר שהוא כתב חודשיים אחרי שהיא נהרגה. השיר מצא חן בעיני יסמין מייד. המילים מדברות על יקום שאנחנו נמצאים בו ועל כך ששירה נמצאת ביקום אחר עם כל הנופלים, ואיך כל אחד ממשיך בחייו ביקומים המקבילים ומקווים שניפגש אי פעם".

מה היית רוצה שיידעו על שירה? מה המורשת שלה?

"היא בעיקר לא שפטה אנשים, היא קיבלה כל אחד. זה היה מדהים אצלה. היא היתה שם בשביל כל אחד, תמיד, הקשיבה וידעה להושיט יד ולעודד. מצד אחד היא היתה מאוד משימתית ומקצוענית במה שהיא עשתה, אבל מצד שני תמיד שילבה כיף וחברותא.

"אחד הדברים שאנחנו עושים זה ,haifateentach מיזם שמפגיש בני נוער מהארץ ומהעולם. בשנה שעברה הבאנו 30 בני נוער מהעולם ו־03 מהארץ. הם גרים במשך שבוע במלון בחיפה, עוברים כל מיני דברים, לומדים להכיר אחד את השני, עושים להם סיורים ופעילויות והם משתתפים בתחרות טכנולוגית בחסות הטכניון. המיזם מיועד ליהודים, למוסלמים, לנוצרים - לכולם, והוא מעודד אותם לחשוב יחד מחוץ לקופסה.

"זו היתה שירה, מתמודדת עם בעיות, מוצאת פתרונות, חושבת מחוץ לקופסה ומקבלת את כולם".

אהבתם את התוצאה? את השיר המולחן?

"זה היה מרגש מאוד. יסמין עיבדה את זה בצורה יפהפייה, ולשמוע את השיר מנוגן היה מאוד מרגש".

משפחת צור. שירה ז"ל משמאל

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.