מודל חדש? תקרת שכר לזרים; קנסות לחורגים

ארגון השחקנים העלה בפני מינהלת הליגה הצעה שעל פי גורם בענף תגרום למכבי ת"א "לרדת מהעץ" ● הצהובים יוכלו לרשום שישה זרים, אך ייאלצו לשלם לא מעט כספים שיחולקו באמצעות המינהלת ● מחליף לרייס: ג'ורדן המילטון חתם בחולון

Israel Hayom - - ספורט - אלי סהר

ארגון השחקנים ומינהלת הליגה אמורים לשבת שוב עד סוף החודש ולסגור את מתווה הליגה לש נתיים הבאות לפחות. נכון לעכשיו נראה כי החוק הרוסי במתכונתו הנו כחית )שלושה זרים על המגרש, חמי שה זרים בסגל( יימשך, אולם במינה לת יש הרבה תומכים במעבר לארבעה זרים בסגל ובמגרש.

במהלך השיחות שלשום העלו בארגון השחקנים הצעה מהפכנית שאותה הביא לדיון מתן נאור מהנהלת הארגון, שלפיו ליגת העל תעבור למתכונת תקרת השכר באן.בי.אי לגבי השימוש בזרים. כמו כן שוקלים בארגון השחקנים להילחם בתו פעת המתאזרחים, על ידי הטלת "קנס" של 100 אלף שקלים לקבוצה על שי מוש במתאזרח בשנתו הראשונה, שבה הוא נהנה מתשלום מס מופחת.

כמו כן, קבוצה שתמנה שלושה זרים בלבד בהרכבה תקבל רבע מי ליון שקלים כמענק בסיס )מה שמקב לות כרגע קבוצות שלא רושמות יותר מארבעה זרים בהרכבן(, וכן תקבל את חלקה מקופה מיוחדת במינהלת שתו רכב מה"קנסות" שאותם יצטרכו לשלם קבוצות שירצו לרשום יותר זרים.

לפי ההצעה הראשונית, הקבוצה תע ביר את המס שאותו אמורה היתה לשלם על זר לקופת המינהלת. למשל, מק בוצה שבה שכר הזרים כרגע הוא 400 אלף דולר ושאינה משלמת מס כלל, ינוכה סכום המס שאותו אמורה היתה להעביר )כמיליון וחצי שקלים( לקו פת המינהלת.

עם זאת, נראה שההצעה תעבור שי פוץ ואת המס ישלמו הקבוצות מהזר הרביעי שלהן. לדוגמה, אם הזר הרביעי בגלבוע משתכר 80 אלף דולר, ינוכו כ 90 אלף דולר מהסכום שאותו הקבוצה מקבלת מהמינהלת )יותר משני מיליון שקלים בעונה(.

הצעה זו עשויה להוריד את מכבי ת"א "מהעץ", כך טוענים גורמים בענף, היות שלפי המתווה תוכל הקבוצה לשחק עם שישה זרים בסגל )לא ברור עדיין אם שלושה או ארבעה על המגרש(.

במצב כזה, אם שכר שלושת הזרים )מתוך שישה( במכבי ת"א הוא כמי ליון וחצי דולר נטו, והצהובים משל מים עליהם כ 350 אלף דולר מס, הם יצטרכו להעביר עוד 350 אלף דולר לקופת המינהלת.

"שחקן מוכשר עם ניסיון"

שבוע אחרי שחרורו של גלן רייס ג'וניור מהפועל חולון, הודיעה אתמול מוליכת הטבלה כי הפורוורד ג'ורדן המילטון ‪2.01 ,27)‬ מ'( חתם בקבוצה עד סיום העונה. המילטון נבחר בדראפט 2011 על ידי דאלאס וברזומה שלו 151 משחקי אן.בי.אי )גם בדנבר, יוסטון, ל.א קליפרס וניו אורלינס( שבהם קלע 5.9 נק' בממוצע והוריד 2.8 ריב'. העונה שיחק באושאק ספורטיף הטורקית ותרם 13.5 נק' למשחק.

מאמנו החדש דן שמיר אמר: "שמח שהצלחנו למלא את העמדה החסרה שלנו בשחקן מוכשר עם ניסיון באן. בי.אי ובאירופה, שיוכל לעזור לנו

רייס ג'וניור עצמו התנצל אתמול בפני אוהדי חולון ואמר: "למדתי מני סיון שהחיים זה משחק שאתה לא יכול לשחק בו מבלי לעשות טעויות, אבל עדיין כואב לי להיות במצב שבו אני יודע שהטעות שלי אכזבה את כולכם. מעומק הלב שלי, אני רוצה להגיד לכו לכם שאני מצטער".

המתווה ימנע את פיצול מכבי ת"א? בארגון ינסו להילחם גם במתאזרחים

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.