תראו אותי

בעלי הפועל ירושלים, אורי אלון, נקנס בעשרת אלפים שקלים בגלל התנועה המגונה ששלח לאוהדי חולון ● דורון קרמר מעריך את מעיל העור ואת ההצלחה בהיי־טק, אבל הפוזות על הפרקט לא באמת עושות רושם על אף אחד ● דעה

Israel Hayom - - ספורט - דורון קרמר

דווקא כשהרעשים סביב הכדורסל ששיחקה הפועל ירושלים לאורך מרבית העונה הושקטו בזכות העבודה של עודד קטש, עולים רעשים אחרים מכיוון הקבוצה, דווקא ממי שאמורים לתת מעטפת של ביטחון ושקט - הבעלים, ההנהלה והקהל. הסכסוך בין חלק קטן ואגרסיבי מהאוהדים לבין גיא הראל נשמע כמו קרב בין אוהדים שהשתן (הצהוב, לידיעתם) עלה להם לראש לבין מנהל שמנסה לסוכך על שחקניו (יוגב אוחיון) ועל האינטרס השפוי של הקבוצה.

אבל הרעש העיקרי הגיע דווקא מהבעלים. אם נדמה היה שאורי אלון, בזכות ההצלחה בעסקים, בהיי־טק ועם הקבוצה שבבעלותו, הצליח למצב את עצמו כבעלים שאפתני של קבוצת ספורט שמודע לחוקי המשחק הקשוחים, התברר שהעור שלו הרבה יותר דק משחשבנו.

הרגישות שלו נחשפה במערומיה כשהקנטה של אוהדי הפועל חולון לאחר המשחק, כזו ששמענו לצערנו לא מעט מאוהדים של קבוצות, הוציאה ממנו תנועה מגונה כשהצביע לעבר מפשעתו, מלווה בדילוגים וחיוך של ילד שובב שחושב שאם הוא עוצם את העיניים אז לא רואים אותו. אבל ראינו, כולנו, גם המצלמות, וזה היה מחזה נטול קלאס שלא מתאים למי שמתיימר להיות בעלים של קבוצת יורוליג, נותן חסות ליורוליג, ואחריו הולך קהל צעיר שחולצות "רק האהבה תנצח" מחולקות לו לפני המשחק.

אלון הציג עד עכשיו חזות עס־ קית נקייה, קשוחה והוגנת, אך בפעולה אחת חשף עד כמה הסמיילי רגיש והופך בשנייה לאימוג'י של כיעור. גם מינהלת הליגה ראתה וקנסה אותו 10,000־ב שקלים, שנדמה שצריכים להיתרם למחלקה האורולוגית של בית חולים ירושלמי.

אם אלון החליט לחקות את מכבי ת"א, אולי כדאי שילמד משמעון מזרחי שיעור בהתנהגות כששרים נגדך שיר נאצה. אבל ההתנהגות המפוקפקת שלו לא התחילה בסיום אלא התנהלה לאורך כל המשחק, ולא בפעם הראשונה. אלון יושב בשורה הראשונה, ומרגיש צורך, כשיש מהלך מלהיב של קבוצתו או מהלך שנוי במחלוקת, לקום, לצעוד לכיוון המגרש, להציג הרבה טקס בישבן ואז לחזור למקומו, לעיני הקהל, שחקניו והשופטים. כולו זועק תראו אותי, אבל מדובר במחווה ילדותית שמחפשת עם מצפן (שם החברה של אלון היא קומפאס - מצפן באנגלית) אישור מהסביבה עד כמה הוא מוצלח וגדול. שב, מר אלון, ראינו, מעיל העור משובח, אבל זה לא עושה רושם על אף אחד.

אתמול התברר שההליכה ליד המגרש הפכה לספין של הליכה מהקבוצה. על מנת להסיט את הדיון מהתנהגותו, להצית מדורה ענקית כדי שלא ידברו על המדורה הגדולה, ועל הדרך גם להפחיד את האוהדים, אלון איים בעזיבה בסיום העונה. לפתע העבודה בקומפאס דורשת המון זמן, היורוליג ושעריו הנעולים כבר נמאסו עליו והאוהדים, אלה עם האהבה שתנצח, אגרסיביים וכפויי טובה. אם היה מבטיח להפוך את ליאור אליהו לקלעי שלשות, זה כבר היה נשמע אמין יותר.

צילום: אלן שיבר

אלון מכוון את התנועה. אתמול איים לעזוב את ירושלים

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.