העלייה השנייה

זה לא היה יפה ולא אטרקטיבי, אבל הפועל ת"א עמדה במשימה שלה וחזרה לליגת העל אחרי עונה אחת בלאומית ● אתמול חגגו האדומים עם 0:3 על אחי נצרת, שנתן את האות לפתיחת השמפניות

Israel Hayom - - ספורט - תמר ריפל

המקום: אצטדיון המושבה. המאורע: המשחק הראשון בפלייאוף העליון בליגה הלאומית, הפועל ת"א מארחת את אחי נצרת ויכולה להבטיח את העפלתה לליגת העל שישה מחזורים לתום העונה. לפני השריקה האוהדים האדומים היו בשלהם, כאילו מתקשים עדיין להבין איפה בילו בשנה האחרונה, דרוכים עד כדי מחסור באופטימיות.

"לא בטוח שנעלה היום", חלקם טענו. כאילו יש תחרות, כאילו הפער מהמקום השלישי לא עמד על 17 נקודות לפני המשחק. הם התרג לו לכמה שנים קשות, וכשמגיע הזמן שבו כמעט אפשר לחגוג הם חוששים. זאת אף שמדובר באחת העליות הכי מרשימות לליגת העל.

הפועל ת"א עשתה את זה מהר כמו מכבי נתניה ב 2014 ובאחוזים גבוהים יותר מנתניה של העונה שעברה. אף על פי שזה לא תמיד נראה אטרקטי בי או מלהיב, זה בעיקר היה קל. טיול קצרצר, חוויה סימפטית שגם האוהדים שנולדו לסבול ישכחו במהרה.

כדי שהאדומים יחזרו כבר אתמול למקומם הטבעי בליגה הראשונה, שני דברים היו צריכים לקרות - ניצחון ביתי על אחי נצרת והפסד או תיקו של הפועל ראשל"צ מול הפועל עפו לה. המשחק החל, הקהל עודד ברמה שלא מביישת את הגדולות של הלי גה הבכירה, ועל כר הדשא החליטו השחקנים להחזיר בחזרה ולחסוך את מיליגרם המתח.

במשחקים כאלה האוזן תמיד נמ צאת במשחק המקביל, והבשורה מראשל"צ לא איחרה לבוא עם שער של עפולה בדקה ה .5 שש דקות עברו ושחר הירש העלה את האדומים לי תרון במושבה. החלוץ עוד לא הספיק להירגע מהחגיגות ובדקה ה 13 הש לים צמד. בדקה ה 24 פייסל מוליץ' הנהדר, שבישל את שני הגולים הרא שונים, קבע ,0:3 ועם שישה שערים במאזנו הפך לחביב הקהל.

תוסיפו למשוואה שני כרטיסים אדומים לאדילסון בהייה (28) ולס פואן חילו (54) והנה לכם משחק בש ליטה מוחלטת של מוליכת הטבלה.

לצד ניסיונות בלתי פוסקים לכבוש את הרביעי, האוזן לא מרפה מאצט דיון הסופרלנד, שם מספרים שבדקה ה 71 התוצאה הוכפלה. עומר צלישר, שכמעט עבר להפועל בינואר, השלים צמד עבור הקבוצה של אופיר חיים, אקס עוזר מאמן אדום. ביום כזה הכל פשוט התחבר.

עוד לפני השריקה לסיום, ניגש מאמן נצרת שלומי דורה לברך את קובי רפואה על העלייה, ואולי גם להודות לו על כך שקבוצתו לא ספגה עוד כמה שערים.

11 חודשים אחרי ה 13 במאי 2017 בנתניה, הפועל ת"א חזרה לליגת העל. עכשיו אף אחד כבר לא זוכר את כבירי ואורנשטיין וקוטלר, ואפי לו לא את קורצקי ולוזון. עכשיו? רק תביאו את הדרבי.

עוד אתמול: הפועל חדרה - בית"ר ת"א/רמלה ,1:1 הפועל ראשל"צ - הפועל עפולה .2:0

לקס ומוליץ'. הענק הסרבי הפך לחביב הקהל

רפואה מאושר. השיג את המטרה 1 2 3 4 5 6 7 8

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.