שק החבטות של הצמרת

Israel Hayom - - ספורט - שלמה שרף

אחרי שראתה את ב"ש נמלטת מה פסד ביתי ראשון, בית"ר ידעה שרק ניצחון על מכבי ת"א ישאיר את חלומות האליפות מציאותיים.

מצד שני מכבי השוקעת הגיעה לטדי בעיצומו של המשבר הגדול ביותר שלה בשנים האחרונות. מי האמין שמכבי הגאה והטוענת לכתר תהפוך לשק הח בטות של קבוצות הצמרת.

כהרגלו הפסול קרויף שוב ערך שי נויים מאסיביים בהרכב והתוצאה היתה אוסף של שחקנים, עם קשר מקרי בהח לט ביניהם, שנראה כמי שמצפים לסיום העונה.

במכבי ת"א עדיין אין קצה חוט של הרכב או תלכיד לבנות עליו. היא שוב נראתה אפורה, מוגבלת ובלי שום שחקן שמסוגל לעשות הבדל. שפונ גין מגן שמאלי? שוינפלד כנף שמאל? ציוותים מוזרים של שחקנים שמ עולם לא שיחקו יחד. הקבוצה בלבן לא יצרה כמעט איומים על השער של קליימן וגם המתנה שקי בלה מליאני שהמציא הכש לה לא נתנה זריקת אנרגיה לחבורה הנרפית שהמשי כה לתסכל את אוהדיה. בית"ר החזירה לעצמה בקלות את היתרון הכפול לאחר טיול ברחבה של ראיקוביץ'. זה היה מפגן יעילות נהדר, בליץ קצר וחד. יש לה מה שאין למכבי - שחקנים בעלי יכולת אישית והמון התלהבות. השער של עזרא היה אופייני מאוד. יש לבית"ר יכולת נהדרת להע ניש בהתקפות מעבר מהירות. אחרי מחצית איומה קרויף הכניס מגן שמאלי טבעי, דויזאדה, אבל למה לא לפתוח איתו? הוא תרם רבות לשיפור שלה במחצית השנייה. תמונת המשחק השתנתה, מכבי נרא תה הרבה יותר טוב, לחצה ויזמה יותר. אולי במחצית הם הבינו את גודל החרפה שבארבעה הפסדים רצופים בפלייאוף העליון. אז קיבלנו מכבי נחוש ואגרסי בית לעומת בית"ר, שבעיקר חשבה איך לשמור לעצמה את הניצחון. בית"ר עברה למערך של חמישה שחקני הגנה ורק ייחלה לשמוע את שריקת הסיום שקירב אותה להפועל ב"ש וחיזק את החלומות שאולי זה עוד אפשרי.

צילום: עודד קרני

קרויף

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.