ראש ה־IBF המודח: "טראמפ אינו כשיר מוסרית"

Israel Hayom - - חדשות - יוני הרש, כתבנו בארה"ב

"הנשיא אינו כשיר מוסרית" - כך קבע ראש ה־IBF המודח ג'יימס קומי בראיון ראשון מאז שטראמפ פיטר אותו בבושת פנים בשנה שעברה.

"אדם שמתייחס לנשים כאילו הן חתיכות בשר, שמשקר בעקביות על נושאים קטנים כגדולים ומתעקש שהאמריקנים מאמינים לו - לא ראוי להיות נשיא ארה"ב", הטיח קומי בראיון לרשת .ABC

קומי, שמצא את עצמו בקלחת של החקירה סביב מעורבות רוסיה בבחירות ושיתוף הפעולה לכאורה בין מוסקבה לקמפיין של טראמפ, טען בראיון כי הנשיא ביקש ממנו את "נאמנותו האישית". "הנאמנות שלי אמורה להיות לעם האמריקני ולמוסד", אמר. הנשיא עצמו ממשיך להכחיש טענה זו וכינה אותה "עוד שקר אחד מני רבים".

ראש ה־IBF לשעבר דיבר על החקירה שמנהל התובע המיוחד רוברט מולר, ואמר כי לדעתו "בוודאי יש ראיות מסוימות לשיבוש הליכים". הוא התייחס גם למסמך השערורייתי שכתב מרגל בריטי לשעבר ובו נטען כי מוסקבה מחזיקה במידע מפליל על הנשיא. קומי סיפר כי הנשיא הכחיש באוזניו את ההאשמות במסמך, על כך שהזמין נערות ליווי למלון במוסקבה, וטען כי כלל לא בילה את הלילה במוסקבה. אלא שבניגוד לרבים התופסים את המסמך כפיסת רכילות, קומי דווקא התעקש כי הוא הגיע מ"מקור אמין". הוא הודה כי זה "מטלטל" לחשוב שרוסיה מחזיקה במידע מפליל כנגד הנשיא, אך שבמקרה של טראמפ אי אפשר לשלול זאת. "אלו מילים שלא חשבתי שאוציא מפי באשר לנשיא ארה"ב - אבל זה אפשרי", אמר.

טראמפ עצמו לא נשאר חייב כמובן. אמש, אחרי הראיון, התייחס הנשיא להחלטה של קומי לזכות את הילארי קלינטון בפרשת האי־מיילים. "הוא ניסח את זיכויה הרבה לפני שדיבר איתה (ושיקר על כך בקונגרס), ואז ביסס את החלטותיו על המספרים שלה בסקרים".

"לא כשיר", טראמפ

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.