לרגל שנת ה־07: הזוג אדלסון תרם 70 מיליון דולר לפרויקט "תגלית"

Israel Hayom - - חדשות - ארז לין

מתנה ליום העצמאות: בגאלה השנתית של קרן "תגלית" שנערכה שלשום הפתיעו ד"ר מרים ושלדון אדלסון את הנוכחים כאשר הכריזו על עוד תרומה בסך 70 מיליון דולר לפרויקט.

התרומה היא לרגל שנת הו07 למו דינה ולציון 18 שנים לפרויקט "תגו לית", שמביא צעירים יהודים לישראל על מנת לקרב בין הישראלים ליהודי התפוצות.

הפילנתרופ ואיש העסקים שלדון אדלסון סיפר כי אביו תמיד רצה להו גיע לישראל, אך מצבו הבריאותי לא אפשר זאת. "אני לא רוצה שהצעירים של היום יגידו שהם לא יכלו להגיע לישראל בגלל שהם זקנים או חולים מדי", אמר אדלסון.

התרומה שהכריזו עליה ביום ראשון היא הגדולה ביותר מתוך 125 מיליון הדולרים שגויסו בערב ההתרמה. עם התרומה האחרונה, התמיכה של בני הזוג אדלסון בפרויקט מסתכמת בו014 מיליון דולר. במעמד האירוע, שבו נכחו 650 איש, קיבלו בני הזוג אדלו סון גם את פרס "מגיני העתיד היהודי" ‪)Guardians of the Jewish Future(‬ ממייסדי התוכנית, צ'רלס ברונפמן ומייקל סטיינהרדט.

מאז היווסדו בשנת ,2000 יותר מו006 צעירים יהודים הגיעו לישראל במסגרת הפרויקט, המוכר באנגלית כו ‪.Birthright Israel‬ גילוי נאות: משפחת אדלסון היא הבעלים של החברה המחזיקה במניות "ישראל היום".

ד"ר מרים ושלדון אדלסון

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.