אלי, אצלי בראש אתה עדיין חי

יהושע אלימלך אחיו של אלי ז"ל

Israel Hayom - - חדשות -

היכן החייל שלי, זכרונות שלא נמחקים לעד. אחי אלי, התגייסת לצה"ל באפריל 1971 עם המון מוטיבציה, הוצ בת בחיל התותחנים ואף סיימת בהצטיינות את מסלול ההכשרה. בבמלחמת יום הכיפורים, היינו עם אבא בבית הכנסת כשלפתע, באמצע התפילה, נשמעה צפירה המביעה צליל מהדהד של מלחמה. לא ידענו מה לעשות, אך בחרנו להישמע להוראות מהרדיו - יצאנו לחזית. עם פרוץ המלחמה נשלחנו לרמת הגולן. בהמשך עברת לח זית הדרום. תוך כדי לחימה, נפג עת בהפגזה על החווה הסינית ליד תעלת סואץ ונהרגת.

כשהמשפחה קיבלה את ההודעה על מותך אני עדיין הייתי ברמת הגולן, ולא ידעתי על כך דבר. הלב לא נתן לי שקט, ואז יצאתי מהב סיס לכיוון הבית. כשהגעתי הביתה - חשכו עיניי. כולם היו שקטים ובוכים ללא מילה. לא ידענו כיצד להפנים את העובדה שאתה איננו.

"הפרח שלי הלך" - נזכרת אמא, כל הזמן בעצב, וחוזרת שוב ושוב על המילים "הפרח שלי, היכן החייל שלי? מתי ארוץ לק ראתו? מתי אחוש את ידיו? היכן החייל שלי?" בזמן השבעה הגיע מכתב ממך שנכתב בתאריך 19 באוקטובר ,1973 ימים ספורים לפני מותך הכואב.

רצה האל שמישהו ממשפחתי ימשיך את השושלת שהשארת בחיל התותחנים. יד הגורל היכתה, ולאחר 40 שנות געגועים נולד בני דודי אלימלך, שהתגייס לצה"ל ושובץ גם הוא בתותחנים. ההחלטה של בני לסגור מעגל מלווה בגאווה עצומה והוא אף נבחר כמצטיין על ידי מפקדיו. כיום דודי הוא קצין המשרת כמפקד סוללה בגדוד ,55 אותו גדוד שבו לקחת חלק.

לסיום, אילו רק מילים היו יכו לות לספר אך הן אינן. הן מביעות בדממה את הכאב שתמיד נשאר בלב. אני רואה אותך ביומיום ממש יושב מולי וחי, מחייך את החיוך שלך, מקים משפחה ומגדל ילדים לתפארת, היית עושה זאת היטב.

אתה בליבי בכל עת ובכל רגע נתון, למרות שעברו שנים רבות, חוויות לא נמחקות. אוהב אותך, אחיך יהושע, לעד.

אלי אלימלך ז”ל יהושע אלימלך ובנו. באותו גדוד

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.