הסב ניצול שואה, הבן נפל - והנכד משרת בקומנדו

גבורה במשפחה: אברהם משיח נולד בבולגריה, עלה כנער ושירת כצנחן ● בנו רון ז"ל נהרג במסוק שהופל בלבנון ● הנכד נ': "בזכות סיפורי סבא הגעתי לקומנדו"

Israel Hayom - - חדשות - ניקי גוטמן

סיפורו של אברהם משיח שזור בתקומת ישראל: ני צול שואה, צנחן בצה"ל, אב שכול וסבא ללוחם בצבא.

משיח עלה ארצה עם קום המדינה והתגייס לצנחנים. הוא שכל את בנו רון ז"ל במלחמת לבנון השנייה וכעת נכדיו משרתים בצה"ל. הוא ממחיש את המעבר משואה לתקומה.

אברהם נולד בבולגריה בשנת 1935 ובשנת 1948 עלה ארצה עם משפחתו. "הרגשתי כשהייתי ילד שמשהו מושך אותי לארץ", סיפר אברהם, שבאופן סמלי נולד ב 14 במאי, התאריך שבו קמה המדינה. את בר המצווה שלו, שחל ביום הקמת המדינה, חגג לאחר שנים עם נכדו - שנולד גם הוא באותו תאריך.

אברהם חלם להיות צנחן מאז יל דותו, כשראה את חיילי בעלות הב רית צונחים בזמן המלחמה. "כשהת גייסתי בחודש אפריל 1953 ביקשתי להתגייס לצנחנים וקיבלו אותי".

אברהם התחתן והפך אב לשלושה בנים - מוטי, דובי ובן הזקונים רון. הוא עודד אותם לתרום למדינה. רון התגייס בשנת 1990 לחיל האוויר כמכונאי מסוקים כבדים. הוא חתם קבע במאי 1995 ונפל ב 12 באוגוסט 2006 במל חמת לבנון השנייה, כאשר מסוק ה"יסעור" שבו שהה נפגע מטיל שירה חיזבאללה.

לאברהם שבעה נכדים. אחד מהם, נ', משרת ביחידה המבצעית המוב חרת "רימון", השייכת לחטיבת הקו מנדו. הוא היחיד מבין נכדיו שעבר קורס צניחה, כמוהו. נ': "בימי ההול דת, דבר ראשון אני וסבא מרימים טלפון אחד לשני, מאחלים מזל טוב, ורק אז ממשיכים את היום... בלי הסיפורים ששמעתי מסבא, אני לא יודע אם הייתי מגיע לקרבי או ליחידה הנבחרת שהגעתי אליה.

"אנחנו גדלנו בבית מאוד ציוני ואנחנו מאוד אוהבים את המדינה".

אברהם משיח ונכדו נ'. בתמונה הקטנה: הבן רון ז"ל

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.