חלק ממגש הכסף

Israel Hayom - - חדשות -

קורבנות הטרור הערבי הם חלק ממגש הכסף שעליו ניתנת לנו מדינת היהודים. כל מי שבחר לחיות בארץ ושילם בנפשו וב גופו את מחיר שנאתם של הקמים לכלותנו, הוא חלל קדוש למען קיומה וחוסנה של מדינתנו. החללים נרצחו בפשעים נגד האנושות: טף, נשים, זקנים ונערים שנהרגו בתוך אוטובוסים שפוצצו, משפחות שנפגעו בדרכים בירי, בזריקת בקבוקי תבערה ובאבנים, ובני משפחה שלווים שנרצחו בשנתם בבתיהם.

מדינות אירופה ואחרות מנסות לכבול את ידי כוחות הביטחון במשימתם להגן על מדינת ישראל ואזרחיה מפני איומי הארגונים והמדינות תומכות הטרור. כמה חמור שהמאבק נגד ישראל יוצא מהמקומות שבהם התפתחה השואה. אנו מודאגים משיתוף הפעולה איתם, לעיתים מבית. אבל אל למנהיגי ישראל להירתע מתופעות אלו. חובתה הראשונה היא להגן על העם היושב בציון שהתכנס פה אחרי השואה האיומה, אחרי 2,000 שנות גלות.

בשנים האחרונות התפתחה זילות ביחס לצורך במיצוי הדין כלפי מחבלים והדבר מדיר שינה ממשפחות קורבנות הטרור. שוחררו מח בלים רבים עם דם על הידיים ורבים מהם חזרו לטרור. ארגון אל מגור, אשר נלחם מאז הקמתו נגד ענישה קלה של מחבלים, נגד תנאי הכליאה השערורייתיים שלהם ונגד שחרורם תובע לקיים את ההבטחות להטיל עונש מוות. הוא כבר קיים בחוק השיפוט הצבאי, ויש ליישמו. כמו כן, אין לשחרר יותר מחבלים. רובם חוזרים לטרור ושחרורם פוגע בהרתעה ומעודד טרור נוסף. בפני הממשלה עומדות מסקנות ועדת שמגר בנושא חיילים שבויים ויש לאמץ את המסקנות בחקיקה, שתגביל את מספר הרוצחים המשוחררים בעסקאות בעתיד. החקיקה תשדר מסר של נחישות ישראלית כלפי עשרות החוליות שמתארגנות לחטוף ישראלים כדי לשחרר עוד מחבלים, אחרי הצל חתם בעסקת שליט. הצעות חוק אלו חייבות להיות מקודמות ולהפוך לצעדים שיוכיחו כי המלחמה בטרור עולה מדרגה. אנו מצפים שבזמן שראשי המדינה מגיעים לטקסים ולקברי היקירים, שההצהרה על "ידנו הארוכה שתשיגם והם יקבלו את עונשם" תקבל מחדש תוקף ותוכן.

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.