"אני אתן לכם את מבצעי הפיגוע הפלילי ביהודה הלוי"

רפ"ק י', מראשי צוות החקירה של ניסיון חיסול זאב רוזנשטיין בת"א שבו נהרגו 3 בני אדם, מספר על הדרמות שהובילו לפיצוח החקירה ● "עד המדינה שבנה את המטענים החליט לספר לנו הכל"

Israel Hayom - - חדשות - אבי כהן

מאחורי החקירות: במסגרת תיק ,512 שבו מעורבים על פי החשד בכירי העבריינים בישראל, העיד אתמול בבית המשפט רפ"ק י', אחד מראשי צוות החקירה ששב ארצה לאחרונה במיוחד לעדות מאחר שהוא נציג משטרת ישראל באחת מבירות העולם. בעדות סיפר על השתלשלות החקירה ועל גיוס עדי המדינה.

כזכור, התיק נפתח לאחר ניסיון החיסול של זאב רוזנשטיין ברחוב יהודה הלוי .2003־ב בפיצוץ שאירע נהרגו שלושה בני אדם ונפצעו 30 נוספים. נוסף על כך התרחש גם פיצוץ נוסף ליד הכניסה לנמל תל אביב.

התיק "נקבר", אולם נפתח מחדש בשנת 2011 עם חשיפתן של עדויות חדשות. בחשודים בתיק העבריינים יצחק אברג'יל, אבי רוחן ומשה מלול. התיק עוסק במאבק הדמים בין ארגוני הפשע בישראל.

"האזנות מכל העולם"

2003־ב" התפקיד שלי התחיל ביום הפיצוץ", תיאר י', ששמו נאסר לפרסום בשל החשש לפגיעה בחייו והיותו אחד השוטרים המאוימים במשטרה, "הייתי בלש במחלק שטיפל בתיק. התחלנו לבנות תשתית ראייתית על בסיס שיחות והאזנות סתר מכל העולם. בהמשך, ,2012־ב הוחלט על ידי ראש יאחב"ל לצאת לחקירה נוספת בארה"ב לחקור עד נוסף (שכיום הוא עד מדינה, א"כ). עלה שם של נעדר בשם ירון שהיה מעורב לפי מידע בפיצוץ ביהודה הלוי".

לגבי עדי המדינה אמר רפ"ק י', לאחר שיצחק אברג׳יל פנה לשוטר ותהה מדוע הם החליטו לוותר על אחד העדים: "היו כאלו שידענו שהם מנותקים מהארגון תקופה, וחלקם כבר אנשי עסקים. סימנו ארב־ עה אנשים. אחד נכח באותה פגישה גורלית בבלגיה, שבה, אנחנו יודעים, תוכנן הרצח. ידענו שאם אותו עד ישתף פעולה בנקודה זו ובתיקי הסמים, זה יחזק עדות של עד מדינה נוסף. פנינו לעד שנאמר שבנה את המטענים, הבאנו אותו לחקירה, והוא סיפר להפתעתי שהנאשמים היו אצלו בבית וניצלו אותו. הוא היה בחוץ כשבנו את המטען".

רפק י' המשיך בעדותו: "זה שהרכיב את המטענים נתן לנו סימנים שהוא רוצה להפוך לעד מדינה. לקחנו ציוד הקלטה, יצאנו לנסיעה, והוא אמר לנו בנסיעה שהוא מעוניין. שאלתי אותו: מה אתה יכול לתת? שאלך לפרקליטות? אתה שם מכשיר הקלטה ולוקח מראש שהכל יתומלל. אסור לשים בכיס כי הבחור שמוקלט, שמפוחד תמיד, יגיד: תרים את החולצה. לכן הסלקתי את המכשיר במקום שקשה לראות שזה עלי. זה בא על חשבון האיכות של ההקלטה", סיפר רפ"ק י' והוסיף: "יצאתי עם עד מדינה החוצה לכמה שניות והוא אמר לי: אני יכול לתת לכם את יהודה הלוי, את הנמל ואת הסמים".

רפ"ק י'

הפיגוע ביהודה הלוי 2003־ב

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.