חשד: האוליגרך הזמין התנקשות, המבצע התחרט – וניסה לזייף רצח

Israel Hayom - - חדשות - שלומי דיאז

הונאה של 16 מיליון דולר, השכרת מתנקש מיחידת עילית רוסית, הודאה, חרטה ושורה של איומים פיזיים - כל אלה הם רק קצה קצהו של סיפור שהותר אתמול לפרסום באופן חלקי.

צוות חקירה מיוחד של משטרת מרחב השרון עצר תושב נתניה שנשכר, על פי החשד, על ידי איש עסקים רוסי כדי להתנקש תמורת מיליון דולר בשני אזרחים ישראלים על רקע סכסוך כספי.

תושב תל אביב )51( הגיש תלונה לפני כחודש במשטרת ישראל וסיפר כי לפני חודשיים, במהלך פגישה בנתניה עם חברו, ניגש אליהם איש זר ואמר להם כי הם חייבים 8 מיליון דולר לאיש עסקים רוסי. עוד טען הזר כי אותו איש שכר את שירותיו כדי לרצוח אותם. בפעם אחרת השניים נפגשו שוב עם החשוד, שסיפר להם כי התחרט שקיבל על עצמו את משימת ההתנקשות. בשלב זה החשוד הציע לשניים כי ישלח לאיש העסקים תמונה מפוברקת של אחד מהם עם רגליים כפותות, כדי להתל באיש העסקים שהמשימה הושלמה.

לאחר הגשת התלונה המשטרה עצרה את החשוד, בן 38 מנתניה, ששמו אסור לפרסום, לחקירה שבה סיפר כי עלה לישראל מרוסיה לפני שנה, וכי שירת שם ביחידת עילית. החשוד סיפר כי במהלך שהותו ברוסיה בספטמבר 2017 פנה אליו אדם ששימש מתווך ומסר כי יש איש עסקים עשיר שיש לו בעיה בישראל ואשר הציע להיפגש עימו. החשוד נפגש עם איש העסקים, שסיפר לו כי יש שני ישראלים שהונו אותו בסכום של 16 מיליון דולר, וכי ברצונו לרצוח אותם. מהחקירה עלה כי המתווך אמר לחשוד שיקבל מיליון דולר עבור רצח שני הישראלים.

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.