המועמדים: ניצבים ביתן והלוי וניצב בדימוס אדרי

Israel Hayom - - חדשות - שני מפקדי מחוזות, ואיש אמונו של ארדן: קרב הירושה על המפכ"לות איציק סבן

בימים

הקרובים יעביר השר ארדן לוועדה למינוי בכירים בשירות הציבורי שלושה שמות של מועמדים לתפקיד המפכ"ל: מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי; מפקד מחוז תל אביב, ניצב דוד ביתן; ומנכ"ל המשרד לביטחון הפנים, ניצב בדימוס משה )צ'יקו( אדרי.

ניצב הלוי נחשב קצין חד, מק צועי ובלתי מתפשר. הוא פיקד על הימ"מ ועל יחידת המסתערבים של משמר הגבול, וב 2005 פיקד על החיל. ב 2009 הועלה לדרגת ניצב ומונה למפקד יחידה להב .433 חו דשים ספורים לאחר מינויו סיים את תפקידו על רקע יחסים עכורים עם ראש אגף החקירות והמודיעין דאז, יואב סגלוביץ'. ב 2012 מונה למפקד מחוז דרום, ובפברואר 2016 למפקד מחוז ירושלים.

ניצב ביתן נחשב לאדם נוח ונ עים הליכות, שצמח במחוז הדרום. בפברואר 2016 החל לפקד על מחוז זה ושירת בתפקיד עד ינואר .2018 ביתן פיקד על המחוז במהלך התקרית באום אל חיראן, ושימש קצין בודק בפרשת מערכת היחסים בין תנ"צ גיא ניר לקצינה צ'. בעקבות ממצאיו השניים עומדים כיום לדין משמעתי. אתמול אמר פרקליטה של צ', עו"ד חי בראל, כי ביתן אינו ראוי להיות מפכ"ל. "הוא פעל לשבש את חקירת מח"ש נגד ריטמן ולתפור לצ' תיק, והתעמר בקורבן עבירת מין", אמר.

אדרי מונה באפריל השנה למנכ"ל המשרד לביטחון הפנים. הוא נחשב לאיש אמונו של ארדן, ובין השניים שוררת מערכת יחסים מצוינת. בצבא שירת בסיירת גולני תחת פיקודו של הרמטכ"ל גדי איזנקוט. ב 2006 פיקד על יחידת אתג"ר, יחידה שהוקמה מחדש למאבק בגניבות רכב. ביוני 2013 הועלה לדרגת ניצב ומונה לראש אגף התנועה. בנובמבר 2014 עבר לפקד על מחוז ירושלים. במהלך כהונתו התמודד עם גל הטרור בבירה, אך ב 2015 נרשמה לו הערה פיקו דית בעקבות מחדל מצעד הגאווה שבו נרצחה שירה בנקי ז"ל. עם זאת, בפברואר 2016 מונה למפקד מחוז תל אביב, עד לפרישתו בפברואר השנה.

ניצב בדימוס משה אדרי

ניצב דוד ביתן

ניצב יורם הלוי

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.