היילי: "הפלשתינים משמיצים אותנו - למה שנממן אותם?"

שגרירת ארה"ב באו"ם מאשימה את הפלשתינים בשורת הגזירות האמריקניות האחרונות ● "נמשיך לקוות שיראו שהם טועים וישובו לשולחן המשא ומתן"

Israel Hayom - - חדשות - יוני הרש, ארה"ב, וארז לין

בשבועות האחרונים נקט ממשל טראמפ שורת צעדים נגד הרשות הפלשתינית, החל מקיצוץ נרחב בסיוע הכלכלי ועד לסגירת משרד אש"ף בוושינגטון ביום שני האחרון. שגרירת ארה"ב באו"ם, ניקי היילי, אחת ממובילות המדיניות במ זרח התיכון, הגנה על ההחלטות האח רונות בראיון שלשום בפוקס ניוז והאשימה את הפלשתינים עצמם בג זירות האמריקניות.

"כל מה שהם עשו זה להושיט את ידם ולבקש כסף, תוך כדי זה שהם מל כלכים על ארה"ב ולא מגיעים למשא ומתן על עסקת השלום", הטיחה היילי, "אז למה שיהיה לנו משרד של אש"ף? למה שנמשיך לממן את הפלשתינים?" השגרירה נשאלה אם היא מאמינה שה גישה הקשוחה של הממשל תוביל את הרשות הפלשתינית חזרה לשולחן המ געים, והשיבה רק כי "זה לגמרי תלוי בהם". היא התעקשה, עם זאת, כי הע בודה על תוכנית השלום של הממשל - שעליה עמלים היועצים המיוחדים של הנשיא, ג'ארד קושנר וג'ייסון גרינבלט - תימשך ללא קשר לסרבנות הפלשתי נית. "זה לא יעצור את העבודה שלנו על עסקה", הבהירה, "אנחנו מתקדמים, ואנ חנו נמשיך לדחוף. אנחנו נמשיך לקוות שהפלשתינים יראו שהם טועים וישו בו לשולחן המשא ומתן - ואנחנו נקבל אותם בברכה כשהם יעשו זאת".

היילי אמנם לא נכנסה לפרטים, אך הדגישה כי לרשות הפלשתינית יש לט עמה את כל האינטרסים להיכנס למ געים. "אם ההנהגה הפלשתינית תבוא לשולחן, תהיה כבר תוכנית שלום באופן אוטומטי", הצהירה, "המשא ומתן ית קיים, ושום צד לא יאהב זאת. אבל לפלשתינים יש הרבה יותר להרוויח ממה שלישראל אי פעם יהיה". השג רירה האמריקנית התייחסה גם לחזית האיראנית וטענה כי טהרן "מרגישה את הכאב" בעקבות השבת הסנקציות של ארה"ב נגדה, לאחר שהנשיא טראמפ פרש מהסכם הגרעין. "הם חשים חלשים, ואנחנו חונקים אותם עד לרמה שבה הם יצטרכו להתייחס לטילים הבליסטיים שלהם; שהם יצטרכו להתייחס לתמיכה שלהם בטרור", אמרה.

בעוד סנקציות אמריקניות נוספות צפויות להיכנס לתוקף בנובמבר, היילי טענה כי הממשל רוצה "לשים דגש על העם האיראני". "הם הפגינו, הם יצאו נגד המשטר, הם רוצים חיים טובים יותר", הודתה, "אנחנו לא יכולים לא פשר לאיראן להשיג נשק גרעיני".

בתוך כך, התוכנית שהציג נשיא צ'כיה מילוש זמאן להעביר את שגרי רות ארצו לירושלים קיבלה רוח גבית שלשום. התקשורת המקומית דיווחה כי ראש הממשלה הצ'כי אנדריי באביש ובכירים בממשלתו, שעד כה הסתייגו ממנה, הסכימו לתמוך בה.

צילום: אי.פי

ניקי היילי. "ממשיכים לדחוף לעסקה"

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.