חיה בסרט

ענקית: לינוי אשרם זכתה במדליית הארד בתרגיל הסרט, ימים אחדים אחרי שגרפה את הכסף בחישוק ● היום )14:00( היא תתמודד בגמר הקרב־רב באליפות העולם בהתעמלות אמנותית, יחד עם ניקול זליקמן

Israel Hayom - - ספורט - עדי רובינשטיין ובן סרטני

מכבי ת"א ביד אליהו צריך שאחד השב חקנים יתפוס יום משוגע, ולקלוע באב חוזים גבוהים מחוץ לקשת. אז אמנם לא מדובר במכבי ת"א, ובהיכל היו פחות 4,000במ צופים, אבל לגאורגיה היה את טוקו שנגליה, שחקן טופ יורוליג, שעשה ככל העולה על רוחו על המגב רש וסיים עם 22 נקודות. הקבוצה שלו קלעה 16 שלשות בב34 אחוזים. ככה מנצחים ביד אליהו.

ועוד קצת חדשות רעות. ביום ראשון בלייפציג מחכה נבחרת גרמניה, שאב מנם נראתה רע במשחקי ההכנה, אבל ברגע האמת ריסקה את אסטוניה בב34 הפרש בטאלין, אולם שכזכור ישראל הפסידה בו. כוכב האן.בי.אי דניס שרוב דר (למה הוא מגיע ועומרי כספי לא?) הצטיין עם 18 נקודות וב01 אסיסטים. החיסרון של ג'ון דיברתולומיאו יורב גש עוד יותר.

בצד החיובי, נבחרת העתודה עלתה בין הרבעים לקבל את הכבוד המגיע לה על הזכייה באליפות אירופה עד גיל ,20 ועל הפרקט עצמו השחקן המצטיין שלה, יובל זוסמן, גם היה אחד המצב טיינים של הנבחרת הבוגרת עם 14 נקודות, 5 ריבאונדים וב5 אסיסטים. לא סתם הוא היחיד שזכה לקריאות קצובות מצד האוהדים ביציע, גם הם מבינים שגדל פה כישרון נדיר. לינוי אשרם לא עוצרת וממשיכה לאגור מדליות באליפות העולם בהתעמלות אמנותית הנערכת בסופיה, בולגריה. אמש זכתה המתעמלת בת ה־91 במדליית הארד בתרגיל הסרט, לאחר שגרפה את הציון ,18.500 וסיימה שלישית. המדליה הזו מתווספת לזכייה ההיסטורית של אשרם מוקדם יותר השבוע במדליית הכסף בתרגיל החישוק - הישג השיא של מתעמלת אמנותית מישראל.

במדליית הזהב בתרגיל הסרט זכתה אלכסנדרה סולדטובה מרוב סיה, שהשיגה ציון של 18.600 נקודות. מדליית הכסף הלכה לאיטלקיה מילנה בלדסארי, שרב שמה ניקוד של .18.550

היום ,14:00( שידור ישיר בספוב רט )5 תנסה אשרם להמשיך באב ליפות החלומית שלה בבולגריה כאשר תתחרה בגמר הקרבברב. אם תצליח לזכות במדליה, זה יהיה ההישג הכי גדול בקריירה שלה וגם אם לא, המתעמלת הבכירה של ישראל היא מועמדת ברורה לזכייה במדליה אולימפית בעוד שנתיים בטוקיו.

עם אשרם תתמודד בגמר הקרבב רב גם ההפתעה הגדולה של ההתב עמלות הישראלית, ניקול זליקמן, אחרי שהשתיים השלימו את התרב גילים שלהן בכל הקטגוריות.

24 המתמודדות בעלות הציונים הגבוהים ביותר בשקלול הסופי של ארבעת התרגילים העפילו לגמר. אשרם רשמה ציון סופי של ,55.900 שהעניק לה את המקום השביעי. זליקמן, בת הב71 בלבד, סיימה תשיעית (מתוך 161 מתעמלות בסך הכל) עם .55.700

כדוריד: אימפריה נפלה

מכבי ת"א הודיעה, כצפוי, כי תשחק בעונה הבאה בליגה השנייה, לראשונה מאז סוף שנות הב08. סגב נית האלופה בכדוריד תפגוש לדב רבי לוהט בליגת המשנה את אס"א ת"א, עוד אימפריית עבר ששקעה.

מי שתחליף את מכבי ת"א בליב גת העל היא הפועל קריית אונו, שירדה בסיום העונה החולפת וכעת תעלה בחזרה, אך תהיה המועמדת הבכירה לירידה גם בעונה הקרובה.

אופניים. הוואלטה אספאניה מגיע לישורת האחרונה כאשר הרוכבים סיימו אמש את הקטע הב81 והמישורי, שהתפרס לאורך 186 ק"מ ואותו ניצח ג'לה וולאיס הבלגי מקבוצת לוטו סודאל.

וולאיס היה חלק מקבוצת בחיב רה והגיע לקילומטרים האחרוב נים כשהוא מתחרה ראש בראש עם סוון אריק בייסטרום מקבוצת איחוד האמירויות, אך הבלגי היה חזק יותר במטרים האחרונים ורשם את ניצחונו הראשון אי פעם בגב רנד טור.

מבחינת הדירוג הכללי, סיימון ייטס שמר על פער של 25 שניות מאלחנדרו ואלוורדה השני, ואם לא יקרה משהו בלתי צפוי, הבריב טי יחגוג זכייה במרוץ ביום ראב שון הקרוב.

היום יזנקו הרוכבים לקטע מיב שורי נוסף, לאורך 154 ק"מ.

קטש. רבע שלישי של 16:31 לא הספיק

שגב. ישראל תנסה להפתיע בגרמניה ביום ראשון

צילומים: אי.פי.אי

אשרם. מועמדת בכירה למדליה אולימפית בטוקיו 2020

זליקמן. מרשימה בגיל 17 בלבד

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.