מורה נבוכים

לוקאס מורה הגיע בינואר האחרון לטוטנהאם כדי לשקם את הקריירה אחרי שהוגדר כפוטנציאל בלתי ממומש בפריז סן ז'רמן ● מתחילת העונה הוא פורח, ומחר הוא ינסה להוביל את התרנגולים לניצחון יוקרתי על מוליכת הטבלה, ליברפול

Israel Hayom - - ספורט - דור הופמן

לגברים של משפחת מורה דה סילבה יש מערכת יחסים סבוכה עם שיער הראש. "אבא שלי והאחים שלי הקריחו כולם בגיל צעיר", סיפר בתחילת העונה לוקאס, לאחר שלא הצליח לחמוק מאכזריות הגנים. אלא שבשונה מבני משפחתו הבוהקים, הקשר של טוטנהאם בטוח שיש סיבה נוספת לכך שאיבד את כל רעמת השי ער שלו בתוך ארבע שנים. "אירופה היא לא מה שכולם חושבים, המעבר לכאן הוביל ללחץ שגרם לי להקריח מהר יותר".

אפשר להבין מאיפה נובע הלחץ הזה. הקיצוני בן ה־62 עזב את ביתו שבסאו פאולו בגיל 20 ונחת בפריז עם תג מחיר של 45 מיליון יורו וצי פיות שמגרדות את השמיים. המהירות האדירה והשליטה בכדור הצמידו לו מייד את הכינויים שכוללים מילים כמו ילד ופלא, אבל ההמתנה להת פוצצות הפוטנציאל נמשכת עד עצם היום הזה. ארבע עונות וחצי שיחק בפ.ס.ז', אוסף תארים כמו לחמניות, אבל לא באמת שותף להצלחה.

פעם בכמה זמן סיפק פריצות מר שימות באגף, אך מעולם לא הביא יציבות, המשכיות ותפוקה. רגע לפני שהוא טובע בים התודעה, טו טנהאם זרקה לעברו חבל הצלה. שלא כהרגלם, התרנגולים שילמו בי נואר 25 מיליון ליש"ט על חידה עם רגליים זריזות, ולוקאס קפץ על ההזדמנות. הוא ראה במאוריסיו פוצ'טינו מישהו שיכול לעזור, אבל את חצי העונה האחרונה ראה בעיקר מהספ סל. שש הופעות בלבד היו לקיצוני, שהוגדר על ידי האוהדים "ילד לחוץ" ו"תיאו וולקוט הברזילאי" )וזו לא מח מאה, בטח שלא בטוטנהאם(.

חודש בתוך העונה הנוכחית ורגע לפני המפגש מול ליברפול בוומבלי, כולם מדברים אחרת על לוקאס. השי נוי החל בקדם העונה, כשהשיא היה שער בכורה בפרמייר ליג מול פולהאם וצמד מול מנצ'סטר יונייטד באולד טראפורד, שהפכו אותו לברזילאי הר ביעי אי פעם שמוכתר לשחקן החו דש. "הוא ניימאר הקירח", "ההחתמה הכי גדולה של הקיץ" ו"שחקן מופלא" היו חלק מהציוצים שהגו לכ בודו אוהדי טוטנהאם. אלא שלא רק המילים שלהם חשובות, גם לאלה של לוקאס חשיבות עליונה. אחרי תקופת התא קלמות קשה שכללה רגעי בדידות ומשבר מקצועי, לוקאס למד אנ גלית, התמקם והתחבר למוע דון. "אני מרגיש טוב עכשיו, פוצ'טינו מדבר איתי בכל יום ומסביר לי בדיוק מה הוא רוצה ממני", סיפר. בטוח בע צמו, הברזילאי סיפק לאחרונה ניצו צות כדורגל ובמקביל ירה כותרות לעיתונים. לא רק על השיער הנעלם, גם על הילדות הקשה בסאו פאולו, ועל "שבעת החודשים הגרועים בחייו" תחת אונאי אמרי בפ.ס.ז'. ההחלטה לחשוף את התמיכה בז'איר בולסונרו, מועמד הימין הקיצוני לנשיאות ברזיל, הובילה לביקורות חריפות כלפיו, אבל לוקאס של החודשים האחרונים אומר את כל מה שעל ליבו. בפורטוגזית, באנגלית, וברגליו.

את הביטחון העצמי המחודש לוקאס יצטרך כעת יותר מתמיד. יונג מין סון השיג שחרור מהצבא הקוריאני וחו זר להילחם על מקומו, כאשר באופק מחכים לטוטנהאם משחקים מול לי ברפול, אינטר וברצלונה. "אני כאן כי אני מאמין בעצמי", הבהיר, "ואני מאמין בקבוצה ובכך שאנחנו יכולים לעשות דברים גדולים העונה".

צילום:

לוקאס מורה. התחיל את העונה נהדר GettyImages

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.