הכן משפחתך לחופשה

טיסה לחו"ל לא מהווה סמל סטטוס ● מספר הטסים עולה בכל שנה, עם מגוון השירותים לנוסע ● קבלת כבודה עד הבית ואתר ישראלי להזמנת כרטיסים לאטרקציות ברחבי תבל הם קצה הקרחון ● המפתח לחופשה מוצלחת: היערכות יסודית כבר בבית

Israel Hayom - - העולם -

שראלים רבים טסים בתקו פת החגים ליעדים שונים ומגוונים, ובין השאר יטו סו משפחות רבות ליעדים רחוקים. יעדים אלה מצריכים היער כות מיוחדת הנדרשת מרגע שיוצאים מהבית, דרך הטיסה ועד הבילוי במלון ובאטרקציות השונות.

כדי שהטיסות יעברו בקלות, בדקנו עבורכם מהן הדרכים הטובות ביותר להיערך לטיסות אלה בכלל התחומים. "אפשר לטוס לחופשה משפחתית עם אוויר לנשימה, ולכן כדאי לשים לב לכמה דברים. ההורים צריכים לזכור שהם בחופש מהעבודה, אך לא מהילדים, ולכן עליהם לעשות ביניהם תיאום צי פיות ולבקש זה מזה עזרה ולא רק לצ פות לעזרה", מסבירה אורית רוזנבוים ממכון אדלר.

הילדים מלאי בקשות ושאלות מכיוון שהם זקוקים להוריהם, או כפי שמגדי רה זאת רוזנבוים, "יש לזכור שהילדים לא צריכים טושים וצבעים, אלא צרי כים הורים סבלניים ומכילים". היא אף ממליצה להימנע מאמירות פוגעניות כמו "אי אפשר לסמוך עליך" או "אני לא אקח אותך יותר לחופשה". כך המשפחה כולה תיהנה יותר מהחופשה.

מושב בטיחות - לא רק לרכב

לחופשה יש גם השלכות בטיחותיות, בפרט במהלך הטיסות. להבדיל ממה שרבים חושבים, רוב ההיפגעויות של תינוקות בטיסה מתרחשות בזמן שהייה בכיס אוויר, ולא בהמראה ובנחיתה. כיסי האוויר אינם צפויים ויכולים להופיע גם כשהשמיים כחולים. מנכ"לית ארגון בטרם, אורלי סילבינגר, אמרה כי "המ קום הבטוח ביותר לתינוקות בזמן שהייה בכיס אוויר הוא במושב בטיחות ייעודי לטיסה. ההורים, גם אם הם מחבקים חזק, אינם יכולים לספק את ההגנה הנדרשת. השימוש במושב בטיחות מומלץ במשך כל הטיסה".

חלק מחברות התעופה מספקות מו שבי בטיחות מותאמים לתינוקות, אולם לכל חברה יש נהלים שונים לגבי הגי לים המתאימים לשמירת מושב מותאם. סילבינגר מציעה להביא לטיסה את מו שבי הבטיחות לרכב, "בוסטר", משום שהם "מספקים מענה הולם, בהתאם לע מידה בתקנות, בהרכבה על גבי מושב רגיל במטוס". בד בבד, לא כל מושבי הבטיחות מאושרים לשימוש בטיסות, ועל כן מומלץ לוודא שמושב הבטי חות מאושר לשימוש בחברת התעופה. את מושב הבטיחות יש להתקין במושב הסמוך לחלון בלבד, כדי שלא יחסום את המעבר במקרה חירום.

עבור ילדים במשקל עד 10 ק"ג יש להתקין את המושב נגד כיוון הטיסה, ואילו לילדים במשקלים 20-10 ק"ג יש להתקין מושב עם הפנים לכיוון הטיסה או מושב בטיחות מותאם לילדים בעל חגורות. מעל משקל של 20 ק"ג יש לה שתמש בחגורת המטוס הרגילה.

"אם טסים עם תינוקות, מומלץ לבקש מראש מקומות לטיסה שאפשר לחבר בהם עריסה לתינוק. חשוב לדעת שמ ספר המקומות הללו מוגבל, ויש גם הג בלה על משקל התינוק שיכול להיות בעריסה", הציעה דנה לביא, מנכ"לית קבוצת הדקה ה .90 לדבריה, "במהלך טיסה ארוכה, מעטים הסיכויים שהילדים יישבו כל הטיסה ולכן מומלץ לבקש מקומות ליד המעבר. זאת כדי שתהיה להם גישה קלה כשירצו לצאת מהמקו מות שלהם לשירותים, למטבח או סתם להסתובב".

עוד בזמן הכנת המזוודות לחופשה כדאי להכין מזוודת טרולי שתעלה למ טוס ובתוכה ציוד לילדים, הכולל בגדים להחלפה אם יתלכלכו, כרית ושמיכה לטיסת לילה, חיתולים ומגבונים ות רופות. בטיסות ובשדות תעופה לרוב קר, כך שבכל מצב כדאי לקחת בגדים חמים ונוחים לילדים.

אוכל, קדימה אוכל

אתגר נוסף בחופשה הוא השמירה על תזונה בריאה, למבוגרים ולילדים כאחד. האתגר מתחיל כבר בטיסה, ובמיוחד כשמדובר בטיסה ארוכה עם שעות רבות וללא שפע אפשרויות בחירה. האוכל בטיסה לא תמיד מזין, עשיר ומשביע כמו שאנחנו מעדיפים לתת לילדים שלנו, והזמן הארוך של הטיסה עלול לגרום לילדים להשתעמם ולרצות לנ שנש חטיפים וממתקים עד שמגיעים.

רונית דוייב, המנהלת המדעית של אבוט, יצרנית סימיליאק, סיפרה כי לטיסה שמתחילה בשעות הבוקר או הערב "כדאי להכין מראש כריכים לי לדים. מומלץ להכין כריכים מקמח מלא וממרח עם ערכים תזונתיים ועשיר בסי דן כגון טחינה, חומוס, גבינה ואבוקדו. המטוס לרוב קר וממוזג, ולכן לא צריך לחשוש שהכריך יתקלקל לאחר שע תיים. כמו כן, כדאי להביא מהבית ירקות חתוכים בקופסה". גם לרצון בנשנושים יש דרך להיערך, "אפשר להביא קופ סה עם עגבניות שרי ומלפפונים ופל פלים קטנים. לא צריך לחתוך אותם, הם נשארים אסתטיים ואפשר לנשנש מהם במהלך כל הטיסה. כדאי להביא גם שקית עם אגוזים, שקדים ותמרים, וכן פירות".

בשלב ההמראה והנחיתה חשים לעי תים לחץ באוזניים בעקבות שינויי הג בהים. כדי להקל את הכאב באוזניים שעלול להיגרם, אפשר לתת לילדים מעל גיל 4 סוכרייה או מסטיק. פעולת המציצה מסייעת להשוואה בלחצים ומ קלה את הכאב.

סוף הזמנה במחשבה תחילה

בהזמנות טיסות ככלל וטיסות לואו קוסט בפרט יש חשיבות לבחירת המ זוודה. "בחירה נכונה יכולה להשפיע ולהוריד את עלויות הטיסה", הבהיר ירדן ווקס, מנכ"ל סמסונייט ישראל. עליית מחירי הדלק משפיעה על מחירי הטיסות וחברות התעופה לא מתפשרות על המשקל העודף. לכן, בשל "חובת השופינג" מומלץ לבחור מזוודה בעלת מערך הרחבה עם מערכת רוכסנים כפו לה, שמאפשרת להגדיל את נפח המזוודה בעת הצורך בכ .25%

לאחר שכבר הגעתם לחופשה, ההוצאה המשמעותית היא, כמובן, האטרקציות. אתרי תיירות מרכזיים, בייחוד מוזיאונים ואתרים פופולריים בקרב ילדים, מצי עים רכישת כרטיסים מראש באמצעות האינטרנט ו"איזי פאס". העידן הדיגיטלי מאפשר לתיירים לחסוך את הזמן והממון באמצעות ההזמנה מראש.

רשת למטייל מציעה באתר האינט רנט שלה את שירות "חסוך את התור", המייצג את מרבית מערכות הזמנת הכ רטיסים ברשת. בהמשך להסכם שנחתם בין הנהלת "טיקט בר" ‪(Ticket Bar)‬ לאתר למטייל, מוצעת לגולשים מע רכת הזמנה המרכזת במקום אחד מאות אטרקציות ומוזיאונים במחירי קופה או נמוכים יותר, בתרגום לעברית.

בדומה לכלל תחומי התיירות, גם בא תרי "איזי פאס" יש הבדלים במחירים ועל כן, לדעת מנכ"ל קבוצת לימון, יובל לימון, "הלקוחות צריכים לבדוק אתרים בכל מדינה ולערוך השוואת מחירים. עם זאת, אין ספק כי מדובר בשירות יעיל שחוסך שעות המתנה בתורים".

זמן = כסף

לטובת לקוחות שמעוניינים בשי רותי ,VIP השיקה חברת לאופר שני שירותים חדשים. הראשון הוא משלוח מזוודות עד הבית. לאופר סיפרו כי הנוסעים "מבלים" 80-75 דקות מה רגע שהם יורדים מהמטוס ועד איסוף הכבודה והיציאה מהשדה. זמן יקר, ללא ספק. עם ירידתו של הלקוח מהמטוס, ממתין לו נציג מחלקת ה VIP של הח ברה עם שלט שמי, ולוקח אותו ועד שישה אנשים ברכב למתחם ביקורת הגבולות. הנציג מעביר אותו בתהליך מזורז, ולאחר מכן אוסף את התגים של המזוודות. הנציג מקבל תיאור כללי של המזוודות ומחתים את בעליהן על הצהרת מכס. נציג החברה מעביר את תהליך המזוודות ומשנע אותן לבית הלקוח בין 07:00 ל .22:00 מחיר השי רות לחוזרים מחו"ל עד שש נפשות ועד ארבע מזוודות הוא 250 דולר.

השירות השני הוא שירות פארקינג חדש בשם "ואלט פורט" .(ValetPort) זהו שירות לאנשי עסקים ולמשפחות, שמאפשר להגיע לשדה התעופה עם הרכב היישר לטרמינל. נציג של החברה ממתין בטרמינל, לוקח את הרכב ומח נה אותו עבור מזמיני השירות. הנציג ממתין גם בעת החזרה מחו"ל וחוסך את הנסיעה בשאטל לחניונים. מי שזמנו יקר לו, ייאלץ לשלם על השירות: 150 שקלים. כמו כן, יש לשלם 60 שקלים לכל יום חניה.

רפורמת "השמיים הפתוחים" פתחה לרווחה שפע שירותים ופתרונות חד שים לטסים לחופשות בחו"ל. בשורה התחתונה, בדומה לכל תחום צרכני, ההכנה מבעוד מועד היא המפתח לחו פשה מהנה ומוצלחת.

צילום: יהושע יוסף

טרמינל 3 מתמלא בנוסעים

צילום: רויטרס

הכניסה למגדל אייפל בפריז

צילום:

תורים ארוכים לארמון ורסאי GettyImages

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.