עיר תחתית

עם רשת חשמל, טלפונים ושיטת בנייה מתקדמת: המנהרה ה 15 שניטרל צה"ל חדרה כ 200 מ' לשטח ישראלוהסתעפהלרשתמנהרותברצועה רה"מ: "מפרקיםהיכולתהמנהרתיתשלחמאס" צה"ל לתושבי עזה: "חמאס משקיע בטרור במקום לדאוג לכם"

Israel Hayom - - חדשות - לילך שובל, ניקי גוטמן, דניאל סיריוטי, אריאל כהנא, יורי ילון ואיציק סבן

המנהרה ה :15 צה"ל סיכל ונ טרל אתמול מנהרת טרור של חמאס שחדרה כ 200 מטר לתוך שטח ישראל.

המנהרה, שיצאה לכיוון ישראל מאזור חירבת א חזעה, היתה מחוב רת לרשת מנהרות לחימה בתוך עזה. "אנחנו אוחזים בעוד כמה מנהרות שח מאס תכנן לבצע באמצעותן פיגוע", אמר אתמול דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, "לישראל יש את כל הלגי טימציה לפעול נגד מנהרות חודרות לשטח ישראל".

בצה"ל הסבירו אתמול כי המנהרה משקפת התפתחות ביכולת הבנייה של חמאס, באופן שנועד להתמודד עם המערכת הטכנולוגית של צה"ל. עוד ציינו כי בבניית המנהרה נעשה שימוש בחומרים חדשים.

אורכה הכולל של מנהרת הטרור הוא כקילומטר, והיא כאמור הסתעפה למנהרות לחימה בתוך רצועת עזה. בצה"ל הסבירו אתמול כי הצבא הכיר את המנהרה כמה חודשים, והשתמש בה לשם למידת מנהרות הלחימה בתוך הרצועה, כמו גם לשם שיפור היכולת של צה"ל להתמודד עימן. דובר צה"ל אמר אתמול בשיחה עם כתבים כי מה שמייחד את המנהרה שסוכלה את מול הוא "התפתחות שיטות הבנייה והשימוש בחומרים שונים. יש בה כמה פיתולים וחיבורים בתוך רשת מנהרות הלחימה. יש בה רשת חשמל וטלפוניה והיא בסטנדרט די גבוה". לפי הוד עת הצבא, "המנהרה מסועפת בכמה מקומות והיא נחפרה מכמה סדנאות חפירה". עוד נמסר כי "היכולות הט כנולוגיות של צה"ל משתפרות כל העת וימשיכו להביא הישגים בזיהוי מנהרות, ובהמשך בנטרולן. במקביל, נמשכות העבודות להקמת המכשול התת קרקעי".

זוהי המנהרה ה 15 לפחות שמסו כלת ומנוטרלת על ידי צה"ל בחוד שים האחרונים, בשיטות טכנולוגיות שפותחו לשם התמודדות עם התווך התת קרקעי. במקביל, צה"ל ממשיך בבניית המכשול שנועד, בין היתר,

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.