"עושים מלחמות אגו על גבה של בת "6

שיראל, שמתמודדת עם לקות שמיעה, עדיין לא התחילה את שנת הלימודים ● הסיבה: במשרד החינוך מסרבים להתיר לה ללמוד עם חבריה מהגן ● משרד החינוך: "החלטה מקצועית"

Israel Hayom - - חדשות - נועם )דבול( דביר

במקום לעלות לכיתה א', שיראל גונן בת ה ,6 שמ תמודדת עם לקות שמיעה, יושבת בבית: משרד החינוך מסרב לא פשר לה ללמוד עם חבריה ומצא עבורה מסגרת חלופית.

שיראל מבת ים מתחננת בכל בוקר לאמא ללכת לבית הספר ולה תחיל את כיתה א'. "משרד החי נוך מתעלל בילדה שלי בלי סיבה", אומרת האם דנה בכאב לב, "עושים מלחמות של אגו על גב של ילדה בת .6 פשוט חבורה של אנשים אטומים. שיראל רואה בכל בוקר את אחיה הולכים לבית הספר ובוכה".

בגיל שנה איבדה שיראל את שמיעתה. ניתוח מורכב הצליח לה חזיר לה את היכולת לשמוע באופן חלקי. בשנים האחרונות למדה בגן של מיחא - מסגרת חינוכית שי קומית לילדים עם לקות שמיעה. כשהגיעה העת לשלוח אותה לכי תה א', ביקשו הוריה שתלמד בבית הספר "ראשונים" בנס ציונה, שם יש כיתה המותאמת ללקויי שמיעה ושם גם לומדים חבריה מהגן.

שיראל אף פתחה את היום הרא שון ללימודים בבית ספר זה בנס ציונה. אלא שלאחר יום אחד בלבד קיבלו ההורים טלפון מהמוסד החי נוכי ובשיחה נאמר להם לא להביא את הילדה לבית הספר בנס ציונה, בשל החלטה של משרד החינוך כי תתחנך בכיתה ללקויי שמיעה בבית ספר בתל אביב.

לטענת הוריה, אין כל מניעה שבתם תלמד בנס ציונה ומשרד החי נוך מתעלם מהם בשל העובדה שהם חסרי כוח והשפעה.

"שיראל רוצה ללמוד עם החב רים שלה", אומרת האם, "אם היא תגיע למקום שבו היא לא מכירה אף אחד תהיה לה נסיגה לימודית ורגשית. בכיתה יש מקום, וגם אין כאן עניין של אזורי רישום. סתם עקשנות וחוסר התחשבות בילדה. הלב שלי כואב. חופשת סוכות כבר נגמרה וכולם חוזרים לשגרה, אבל הילדה יושבת בבית".

ממשרד החינוך נמסר: "גורמי המקצוע שבחנו את סוגיית שיבוץ התלמידה הגיעו למסקנה שבית הספר בתל אביב הוא המתאים ביותר עבורה, בין השאר משום שב כיתה בתל אביב לומדים ארבעה תלמידים בלבד, לעומת הכיתה בנס ציונה שבה לומדים תשעה תלמי דים, ומכאן שצוות בית הספר בתל אביב יוכל להעניק מענה חינוכי וטיפולי טוב יותר. נמשיך ללוות את הורי התלמידה כדי לוודא שהיא משתלבת כהלכה בבית הספר".

לומדים בבית. שיראל ואביה אייל

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.