מתיחות שיא בדרום: ישראל עצרה אספקת דלק וגז לרצועה

סופ"ש נוסף של עימותים קשים: כ־02 מחבלים חדרו לשטח ישראל, 15 אלף פלשתינים התפרעו סמוך לגדר ● מנהיג חמאס, הנייה: "צעדות השיבה יימשכו"

Israel Hayom - - חדשות - לילך שובל, ניקי גוטמן ודניאל סיריוטי

נמשכות הכרזות המלחמה בין ישראל לחמאס: שר הביטחון אביגדור ליברמן הודיע אמש על הפסקת העברת הדלק והגז לרצועת עזה, הן על ידי המשאיות הישראליות והן על ידי אלו שמממנת קטאר, עד אשר ייפסקו לחלוטין שיגורי בלוני התבערה וההתפרעויות על גדר הגבול.

בחשבון הטוויטר שלו כתב ליברמן: "כל עוד לא תיפסק האלימות ברצועת עזה באופן מוחלט, כולל שיגורי בלוני התבערה והצתות הצמיגים מול היישובים הישראליים, לא תחודש אספקת הדלקים והגז לרצועת עזה".

החלטתו של השר פורסמה לאחר סוף שבוע לא רגוע בגבול הרצועה. אתמול אמנם היה יום רגוע יחסית, אך ביום שישי השתתפו בהפרות הסדר האלימות כפ51 אלף מתפפ רעים. הפלשתינים השליכו מטעפ נים ורימונים לעבר הגדר, וחיילי צה"ל והבעירו צמיגים. הכוחות הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי על פי הוראות הפתיחה באש.

במהלך הפרות הסדר הונח מטען על גדר הביטחון בדרום הרצועה. פיצוץ המטען פער חור בגדר, שדרכו נכנסו לשטח ישראל כפ02 מחבלים. הם זוהו על ידי הכוחות, שביצעו לעברם ירי הרחקה. רוב המחבלים שבו על עקבותיהם לרפ צועה, אך כמה מהם התקרבו לעמפ דה צבאית ובתגובה הכוח ירה לעפ ברם. שלושה מחבלים נהרגו מהירי, ובסך הכל דיווח משרד הבריאות הפלשתיני על שבעה הרוגים בסוף השבוע כולו.

אתמול בשעות אחר הצהריים זוהו כמה אירועי חציה של גדר המפ ערכת ברצועת עזה. לפי צה"ל, החפ שודים חזרו על עקבותיהם לשטח הרצועה לאחר שזוהו.

התצפיתנית שזיהתה את פעילות המחבלים בגדר ביום שישי, סמל עומר קפלן מחיל האיסוף הקרבי, סיפרה: "בחסות העשן והפרת הסדר האלימה ניסו כמה חשודים להתקרב לעמדות של צה"ל, אבל אני מזהה אותם, מכריזה לכוחות בקשר והם מבצעים לעברם ירי אזהרה. רובם חוזרים על עקבותיהם, אבל הבחנתי שאחד נותר בשטח ואיבדנו איתו קשר עין. אנחנו מבצעות שחזור של התצפית בזמן אמת ומודיעות לכופ חות שבוודאות יש מחבל נוסף. אחד הלוחמים זיהה אותו וחיסל אותו".

"דם השאהידים לא לשווא"

יו"ר הלשכה המדינית של חמאס איסמעיל הנייה נאם בהלווייתו של אחד מהרוגי ההתפרעויות ביום שישי והכחיש דיווחים בתקשורת הערבית, שלפיהם המגעים העקיפים שמנהלת מצרים בין ישראל לחמאס בעניין רגיעה בעזה נמצאים על סף פריצת דרך.

"עזה נלחמת להפיל את עסקת המאה של טראמפ. צעדות השיבה יסתיימו רק כאשר המצור מעל עזה יוסר. הצעדות הן לא עבור דיזל או סולר ולאנשינו יש זכות להמשיך אותן. אנו מעריכים את המאמצים להסרת המצור, אבל לא נקבל פתפ רונות חלקיים. דמם של השאהידים לא יהיה לשווא".

לפי דיווחים בתקשורת הפלפ שתינית, הנייה נפגע באורח קל משאיפת עשן, ובסרטונים שהופצו מהשטח נראים מאבטחיו כשהם ממלטים אותו מאזור ההפגנות במפ רכז הרצועה.

ביום שישי פרצו עשר שריפות בעוטף עזה בגלל בלוני תבערה.

בבוקר אותו היום פרצה שריפה גדולה בנחל שקמה שבשמורת הטבע כרמיה, וכילתה חורש טבעי.

צילום: אי.אף.פי

איסמעיל הנייה בהפגנות

צילום: אי.פי

מתפרעים פלשתינים על הגדר

סמל עומר קפלן, זיהתה המחבלים

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.