טורקיה נכנעה לסנקציות של ממשל טראמפ: שחררה את הכומר האמריקני

הקץ למשבר בין אנקרה לוושינגטון: ביהמ"ש הטורקי, שגזר שלוש שנות מאסר על הכומר אנדרו ברנסון באשמת טרור, הורה לשחררו ● טראמפ בפגישתו עם הכומר: "אמריקה כבר איננה מוכנה לשלם כופר"

Israel Hayom - - חדשות - יוני הרש, כתבנו בארה"ב

חזר הביתה: אנדרו ברונסון, הכומר האמריקני שהוחזק בטורקיה ושמעצרו עמד במרכז משבר בין אנקרה לוושינגטון, שוחרר והגיע אמש לארה"ב.

מייד עם הגעתו לוושינגטון אתת מול, הובאו ברונסון ואשתו לפגישה בחדר הסגלגל לצד הנשיא טראמפ, שר החוץ מייק פומפיאו ובכירים נוספים בממשלו. בפגישה, שסוקרה בשידור חי, טראמפ הבהיר כי מדובר בניצחון אמריקני: "הגעת מבית סוהר טורקי לבית הלבן תוך 24 שעות, זה לא רע". הנשיא אף שיבח את אישתו של הכות מר שלא הרפתה במאבק לשחרר אותו. "כולם רצו להביא אותך, ניהלנו משא ומתן מתיש, וארוך, אנחנו לא משלת מים כופר – יותר נכון, אמריקה כבר איננה מוכנה לשלם כופר - כי אחרת קורים דברים רעים נוראיים". בשלב מסויים הכומר אף החזיק את טראמפ ובירך אותו.

כזכור, לפני מספר חודשים טראמפ הביע את זעמו על ארדואן לאחר שאנת קרה חזרה בה מעסקה לשחרר את ברות נסון. בעקבות זאת ארה"ב הקפיאה את נכסיהם של שני פוליטיקאים טורקים והטילה מכסים על מוצרים טורקיים.

הכומר ברנסון מברך טראמפ, אתמול

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.