אמ"ן מציג: תוכנית המצטיינים למניעת בריחת מוחות

חיל המודיעין יאפשר לקצינים מצטיינים ללמוד לתואר ראשון בתנאים נוחים - בתנאי שיחתמו קבע

Israel Hayom - - חדשות - חנן גרינווד

לקראת השנה האקדמית השיקו בחיל המודיעין תוכנית יוקרתית, שבה לרא שונה יציעו לקצינים מצטיינים ללמוד לתואר ראשון תוך כדי מתן מעטפת איכותית, על מנת למשוך אותם להישאר שנים נו ספות בשירות הצבאי.

12 קצינים בדרגות סגן וסרן התקבלו למחזור הראשון של תו כנית "גמל"א" לאחר מיונים קפ דניים, והם יחלו היום את שנת הלימודים האקדמית במגוון תא רים באוניברסיטה העברית. תמו רת הלימודים, יחתמו הקצינים על ארבע שנים וחצי נוספות של שירות בקבע.

ראש התוכנית, תא"ל )מיל'( מוטי דימיטשטיין, אמר כי "כשאתה רוצה לשמר אנשים איכותיים אתה צריך להשקיע. אם הם ייצאו החוצה, ישלמו להם טוב באזרחות ולכן צריך להשקיע

גם בצבא", הוא מדגיש.

סגן ע' ,(24) שהיה אמור לסיים השבוע את שירות הקבע שלו, ובמקום זאת הוא יתחיל לימו די מינהל עסקים ומדעי המחשב אמר כי "כשהציעו לי את התו כנית הזו התלבטתי מאוד, כי האפשרויות שהאזרחות מציעה מאוד קורצות. התוכנית מאפש רת לי להישאר בצורה שתמצה את יכולתי בדרך הטובה ביותר".

ראש אמ"ן, אלוף תמיר היימן, אמר במעמד פתיחת התוכנית כי "תוכנית גמל"א היא תוכנית למ צטיינים, ותהיה כזאת גם במחזור הבא, ואני מקווה שעוד יהיו מח זורים רבים ורחבים יותר בעתיד".

אלוף היימן משיק את התוכנית

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.