"סגירת שדה דב תהיה מכה קשה לתיירות הפנים"

לטענת המלונאים, הקו נחוץ לקשר של תושבי אילת עם המרכז ● "העומס בנתב"ג והרחקת שדה התעופה מהעיר יביאו להעברת הכנסים לחו"ל"

Israel Hayom - - כלכלה - אילן גטניו

"יש לשקול מחדש את סגירת שדה דב ,2019־ב דבר העלול להסב נזקים כבדים לתיירות הפנים ולתושבי אילת". כך מבקשים נשיא התאחדות המלונות וראשי ענף המלונאות בפנייה לשר האוצר, משה כחלון, שר התיירות, יריב לוין, שר התחבורה, ישראל כץ, וליו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, יואב קיש, לקראת הדיון מחר בוועדת הפנים והגנת הסביבה.

המלונאים קוראים להשאיר את שדה דב בפעילות מצומצמת עד להקמת שדה חלופי, שכן סגירתו משמעותה "ניתוק החמצן" מהעיר אילת. "הלחץ של רשות מקרקעי ישראל ושל פקידי האוצר לממש את הנדל"ן בצפון תל אביב, תוך פגיעה קשה וחמורה בתשתית האווירית בקו תל אביב־אילת, מתעלם מהצרכים הלאומיים ומהמחויבות של מדינת ישראל לעיר אילת, לתושביה ולפרנסתם, וכן לעתיד ענף המלונאות בעיר".

לדברי המלונאים, הדבר גם יפגע קשות ב"רכבת האווירית" של כ־06 אלף הטסות רפואיות בשנה למרכז הארץ בקו זה, הכוללות הטסות של חולים כרוניים הנזקקים לטיפולים רפואיים מקצועיים.

עוד מציינים המלונאים בפנייתם כי לפי דו"ח בודינגר משנת 2008 בראשות האלוף (מיל') הרצל בודינ־ גר, נקבע כי אין לבטל תשתית תעופה קיימת במדינת ישראל בטרם תועמד חלופה ראויה.

המלונאים מזהירים כי גם ללא סגירתו של שדה דב, יש כיום עומס כבד בנמל התעופה בן־גוריון הן בטרמינל 3 והן בטרמינל ,1 וכי סגירתו תהפוך את האלטרנטיבה לטוס דרך נתב"ג לבלתי אטרקטיבית.

כתוצאה מכך יעדיפו רבים, ובהם אוכלוסיות כמו ועדי עובדים, עורכי דין, רואי חשבון וקבלנים, לקיים כנסים בקפריסין, ביוון, בטורקיה או ברומניה. ראשי ענף המלונאות מתריעים כי עם סגירת שדה התעופה באילת והחלפתו בשדה ע"ש רמון המרוחק מהעיר, תהפוך ההגעה לעיר אילת ארוכה ומסורבלת ולא כלכלית, הן בהיבט הכספי והן בהיבט של משך ההגעה, ותביא לפגיעה אנושה בתיירות לאילת.

המלונאים סבורים כי הדרך הראויה לפתרון העניין היא באמצעות מתווה שיווק הקרקע ובניית השכונות המתוכננות ממזרח למערב, ולא ההפך. מתווה זה אמנם יצמצם את שטחו של שדה דב, אך ישאיר אותו פעיל.

לטענתם, ברור לכל שלאחר יציאת הצבא מהשדה ופינוי משרדי ארקיע, יש אפשרות להותיר מסלול טיסה אחד, מגדל פיקוח וטרמינל קטן על חלק קטן מהשטח לאורך הים, מבלי לפגוע בטיילת לאורכו, וזאת עד למימוש סיכום ראש הממשלה - הקמת שדה תעופה על אי שיוקם מול חופי תל אביב.

צילום: משה שי

שדה דב

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.