פייסבוק חשפה את ממדי הפריצה

ההאקרים הצליחו לגשת ל־92 מיליון חשבונות החברה: "עבדנו מסביב לשעון כדי לתקן"

Israel Hayom - - כלכלה - אילן גטניו

פייסבוק הודתה כי החל מיולי 2017 ועד ספטמבר 2018 הצליחו האקרים לגשת למידע של 29 מיליון משתמשים ברשת החברתית כדי לגנוב אסימוני גישה.

אסימוני גישה הם קוד המאפשר לנו להיכנס לפייסבוק ממכשיר מוכר שכבר נכנסנו באמצעותו לחשבון שלנו, בלי להקיש את הסיסמה בכל כניסה מחדש. האסימון כולל מידע על המשתמש, מספרי טלפון, מקום עבודה, מקום מגורים ומצב משפחתי. בהודעת החברה נמסר כי היא משתפת פעולה עם ה־IBF בחקירת הפריצה. בימים הקרובים יקבלו המשתמשים שחשבונותיהם נפרצו הודעה מטעם פייסבוק עם פירוט המידע שנחשף ועצות לגבי שמירה על הפרטיות.

"עבדנו מסביב לשעון כדי לחקור ולתקן את בעיית האבטחה שגילינו, כך שנוכל לסייע לאנשים להבין איזה מידע ייתכן שהפורצים קיבלו", כתב גיא רוזן, סגן מנהל המוצר בפייסבוק, בבלוג הרשמי של החברה.

הוא ציין כי הבולשת הפדרלית ביקשה מהחברה שלא לחשוף מי עומד מאחורי המתקפה. לדברי פייסבוק, כנראה נחשפו דרכי הגישה לחשבונות של 50 מיליון משתמשים, ומכ־03 מיליון מתוכם נגנבו אסימוני הגישה.

רוזן הוסיף שהפורצים השיגו גישה למידע אישי של כ־41 מיליון משתמשים, בין השאר עשרת המקומות האחרונים שסימנו שהיו בהם ("צ'ק אין") ומקום מגוריהם.

לגבי 15 מיליון משתמשים נוספים, הפורצים השיגו גישה לשמותיהם ולפרטים אישיים כגון מספרי טלפון וחשבונות הדואר האלקטרוני.

המשתמשים יכולים לבדוק אם חשבונותיהם נפרצו בעזרת ביקור בעמוד העזרה של החברה.

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.