מעשרה ייצא אחד

עונת האן.בי.אי תצא לדרך השבוע, ואם קרב האליפות נראה אבוד מראש מול גולדן סטייט, נשאר רק דבר אחד לנחש - מי יהיה השחקן הטוב ביותר ● ניצן פלד עושה סדר ברשימת המועמדים לתואר האישי הנחשק

Israel Hayom - - ספורט - ניצן פלד קפטן אמריקה

ימים בודדים לפני פתיחת עונת אן.בי.אי נוספת, שבה אף אחד לא חושב שבאמת יהיה קרב על האליפות )היי גולדן סטייט(, אפשר לפחות להתרגש ממה שבהחלט אמור להיות קרב אמיתי על הפרס האישי הכי חשוב בספורט הקבוצתי האמ ריקני: תואר ה .MVP

אם מסתכלים על רשימת המועמ דים, אפשר למנות לא פחות מעש רה שחקנים שבהחלט יכולים לקבל את הפרס הזה וזה לא ייחשב הפת עה. הבעיה היא שלכל אחד מהם, יש, ובכן, לפחות בעיה אחת שתעמוד בינו לבין הגביע האישי הכי נחשב בספו רט האמריקני. החלטנו לעשות לכם סדר בבלאגן.

לברון ג'יימס, לוס אנג'לס לייקרס. יחס של 1:3-4 לזכות

למה לא יזכה? כי בין לברון ג'יימס ירום הודו לבין הפרס ניצבים לא מעט מחסומים שלא לגמרי תלויים בו. הרא שון הוא שהלייקרס כנראה לא יסיימו במקום טוב מספיק כדי לעזור לו לז כות. אמנם מדובר בפרס אישי, אבל הצלחה קבוצתית מסוימת היא כמעט בגדר חוק בלתי כתוב.

ובהקשר של לברון יש כמה דב רים שצריך להבין על הפרס. ראשית, אף אחד לא יודע בדיוק מה זה אומר, "השחקן בעל הערך הרב ביותר" )תר גום מילולי מאנגלית של שמו המלא של הפרס(. האם זה אומר "השחקן הכי טוב בעולם"? אולי זה "מי שנתן את העונה הטובה ביותר"? או שמא "השחקן הטוב ביותר בקבוצה הטובה ביותר"? כל הגדרה שתחשבו עליה תהיה טובה לא פחות משל המומחה הכי גדול. פשוט כי אין הגדרה נכונה. שנית, מדובר בהצבעה של אנשי תקשורת, שהם, כידוע, בני אדם בשר ודם עם אהבות ושנאות ומה שנקרא ‪.Voter Fatigue‬ כלומר, מתעייפים מלהצביע לאותו שחקן אחרי כמה פעמים. וככה יוצא שכמעט תמיד תואר ה MVP ניתן לשחקן מקבוצה שסיימה לפחות 1-3 באזור שלה או 1-4 בליגה. יוצאים מן הכלל, כמו עונת הטריפל דאבל )המגוחכת( של ראסל ווסטברוק מלפני שנתיים, הם עניין של פעם ב 20 שנה. ואחרי שווסטברוק לא זכה אשת קד עם עוד עונת טריפל דאבל, זה גם לא יספיק לג'יימס. בהנחה שלייקרס יהיו טובים אבל לא מספיק, ובהנחה שעבור רבים לג'יימס יש "מספיק" זכיות בתואר, הנה למה המועמד הבכיר על פי סוכנויות ההימורים יסיים עוד עונה כשחקן הכי טוב בעולם, אבל בלי הפרס שאולי אומר בדיוק את זה )ואולי לא(.

יאניס אנטטקומפו, מילווקי באקס, יחס של 1:4-5

למה לא? בגדול, קודם כל, כי הבא קס צפויים לסיים 3-4 במזרח, ו"רק" 6-8 בליגה מבחי נת מאזן. זה לא יספיק ליאניס, גם אם ימשיך בקו השיפור המטורף שלו. עם זאת, למילווקי יש ספסל טוב, מאמן טוב ועם קצת מזל הם יכולים לסיים גם 2 במזרח. במקרה הזה, זה הפרס שלו.

אנתוני דיוויס, ניו אורלינס פליקנס, יחס של 1:4-6

למה לא? כי זו הקבוצה של ג'רו הולידיי. סתם. אמנם, בכל בדיחה יש קצת אמת, אבל דיוויס נתן בעונה שע ברה 28 נק' ו 11 ריב', הוביל את הלי גה בחסימות, ניו אורלינס שלו שרדה פציעה של דמרכוס קאזינס, העבירה הילוך וסיימה 6 במערב עם 48 ניצ חונות )מרחק ניצחון בודד ממקום ,(3 ועדיין הוא סיים 3 בהצבעה לפרס. אין שום דבר באופק שמרמז שהוא והפלי קנס יציגו שיפור משמעותי.

ג'יימס הארדן, יוסטון רוקטס, יחס של 1:5-6

למה לא? טוב, זה קל. כי הוא זכה בעונה שעברה. ויוסטון נחלשה ולא תסיים ראשונה בליגה שוב.

קוואי לאונרד, טורונטו ראפטורס, יחס של 1:7-10

למה לא? האמת, זה הימור לא רע בכלל, שכן טורונטו יכולה לסיים 1 במזרח. אבל אתם בעצם תהמרו פה על הבריאות של שחקן שהשתתף רק ב 9 משחקים בשנה וחצי האחרונות, חוזר מפציעה מסתורית וצוחק כמו חייזר. ראו הוזהרתם.

קווין דוראנט, גולדן סטייט ווריורס, יחס של 1:9-12

למה לא? ראו מספר 8 ברשימה. והוא גם בכיין ואנשים לא אוהבים אותו.

ראסל ווסטברוק, אוקלהומה סיטי ת'אנדר, יחס של 1:7-16

למה לא? כי בשנה שעברה הוא סיים עונת טריפל דאבל עם 48 ניצחונות. ולא זכה. נו. אז מה. איך יזכה שוב?

סטפן קרי, גולדן סטייט ווריורס, יחס של 1:14-18

למה לא? ראו מספר 6 ברשימה. וגם ‪.Voter Fatigue‬

קיירי אירווינג, בוסטון סלטיקס, יחס של 1:14-20

למה לא? כי אין לו קפיצה סטטיסטית משמעותית שנראה שטמונה בו. בייחוד בשיטה של בראד סטיבנס בבוסטון, שבה הוא משחק הרבה בלי הכדור. הסיכויים שמשחקן של 25 נק', 4 ריב' ו 6 אס' הוא יקפוץ לאזורי ה 30 נקו דות למשחק, נמוכים. וגם אם קרי זכה ב MVP הראשון שלו עם עונה סטטיסטית דומה מאוד, הווריורס ני צחו אז 67 משחקים. שזה משהו שגם אם בוסטון תעשה העונה, ישויך בעיקר לשיטה, לעומק, למאמן - ופחות לאיזה שחקן אחד בולט במיוחד.

ג'ואל אמביד, פילדלפיה ,76 יחס של 1:14-20

למה לא? כי אתה לא זוכה ב MVP אם אתה לא מסוגל להישאר על המגרש לפחות 30 דקות למשחק על פני לפחות 70 משחקים. אמביד נבחר בדראפט של ,2014 זה לפני ארבע שנים וחצי, ועוד לא רשם עונה אחת כזו בקריירה. זאת אומרת, זה הימור על הבריאות של שחקן שביר מאוד. שלא לדבר על זה שפילי נחלשה, ואל תופתעו יותר מדי כשהיא תאכזב במהלך העונה הרגילה הקרובה.

צילום: אי.אף.פי

ג'יימס מול קארי. יסבלו מ"עייפות הבוחרים"?

צילום: אי.פי

הארדן. זכה בעונה שעברה ב סביר שלא יזכה שוב

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.