Chodzi o spokój

Angora - - Aktualności Oczami Nastolatka -

Pierwsze dni września już za nami. Większość dorosłych wraca do pracy po urlopach, a zrozpaczeni uczniowie już od kilku dni codziennie rano pojawiają się w szkole i starają się przeżyć wszystkie godziny lekcyjne, a jednocześnie zachować odpowiedni stan zdrowia psychicznego. Każdy był kiedyś uczniem i zdaje sobie sprawę, że po dwóch miesiącach mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku nie jest łatwo przystosować się do szkolnej codzienności.

(...) Właściwie jedna zasada, którą będziemy powtarzać jak mantrę, może zdecydowanie polepszyć nasz start w kolejnym roku edukacji. O co chodzi? Chodzi o spokój. Zachowajmy spokój!

Wszyscy wiemy, że nie od razu (...) osiągniemy same celujące stopnie. I, co najlepsze, wcale nie powinniśmy tego od siebie wymagać! Edukacja co prawda jest kluczem do naszej przyszłości i kariery, ale jeśli od razu weź- miemy na siebie zbyt wiele obowiązków, szybko odechce nam się rozwijać i nabywać nową wiedzę.

Wielu uczniów w tym roku rozpoczęło swą naukę w nowych szkołach (...). Nie ma powodu, aby nadmiernie stresować się otoczeniem. Trzeba umieć zachować dystans do pewnych ludzi i spraw (...).

Hobby także może utrzymać nas przy życiu i pozytywnym nastawieniu do szkolnych dni. Warto zapoznać się z ofertą zajęć organizowanych w naszej placówce i wybrać coś dla siebie. Często znajdziemy tu nie tylko zajęcia historyczne czy matematyczne, ale także chór, taniec, drużyny sportowe i wiele, wiele więcej.

Lata spędzone w szkole nigdy nie wrócą, nigdy ich nie odzyskamy. Warto pomyśleć o sobie, ale nie tylko w aspekcie przyszłości, ale właśnie teraźniejszości. Warto zwracać uwagę na aktualne potrzeby i rozwijać swoje pasje, bo to one mogą nas uskrzydlić.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.