Powrót kucyka z dzieciństwa

Angora - - Między Nami -

26-letnia Naomi Baskerville dzięki szczęśliwemu zrządzeniu losu odzyskała najlepszego przyjaciela z dzieciństwa – szkockiego kucyka Johna Willy’ego Parkera, którego nieroztropnie oddała młodszej miłośniczce hippiki, gdy z niego „wyrosła”. Decyzji tej niemal natychmiast pożałowała, ale na jej zmianę było za późno. Miała wówczas 14 lat.

Dziewczynka po raz pierwszy zobaczyła Johna Willy’ego Parkera w lokalnej szkół- ce jeździeckiej, kiedy miała sześć lat. Bardzo go polubiła i wkrótce zamieszkał razem z nią w Stafford (Wielka Brytania). Jednak gdy podrosła i szkolne obowiązki zaczęły zabierać jej zbyt dużo czasu – przestała się nim interesować.

Po dwunastu latach od chwili rozłąki dorosła już Naomi wraz z matką, w ramach tzw. dni otwartych, odwiedziły ośrodek rehabilitacji zwierząt Blue Cross w Rolleston-on-Dove. Podczas wizyty zauważyła na wiszącym tam od jakiegoś czasu afiszu zdjęcie swojego starego przyjaciela, który z powodu dużych problemów zdrowotnych w 2005 roku trafił tu pod opiekę. Jednak już go w ośrodku nie było, bo został adoptowany przez pewną szkocką rodzinę. Po kilku miesiącach od wizyty w Blue Cross Naomi Baskerville otrzymała informację z ośrodka, że kucyk do nich wrócił. Kobieta bez chwili wahania przyjechała po niego. Mimo wielu lat rozłąki kucyk poznał ją. Do domu wrócili już razem.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.