Racquetball

Angora - - Kogel-mogel - A czy wiecie, że...

Dyscyplina ta jest grą zbliżoną do squasha, przeznaczoną dla dwóch lub czterech osób. Mecze odbywają się na korcie do tej gry. Inne są rakiety – nieco większe (z większą głową, ale z krótszym uchwytem), aczkolwiek nie tak duże jak tenisowe. Piłeczka jest z gumy.

Racquetball różni się od squasha także tym, że serw odbywa się po koźle. Potem zawodnicy odbijają piłkę od ściany – na przemian, mając po jednym uderzeniu na jeden raz. Za każdy błąd, np. podwójne odbicie piłki od podłoża, przeciwnik zdobywa punkt. Starcie wygrywa ta osoba, która zwycięży w 3 lub 5 setach (w zależności od przyjętych zasad). Set trwa do 11 punktów.

Często zdarza się sytuacja, że gracze osiągają remis, mając po 10 punk- tów. Wówczas wygrywa ten, kto zdobędzie dwa punkty przewagi. Racquetball wymyślił Amerykanin Joe Sobek jako alternatywę dla tenisa i squasha, którymi był znudzony.

Czapka krasnal, zwana także czapką smerfetką, to najmodniejsze nakrycie głowy ostatnich lat. Swoją nazwę zawdzięcza lekko wydłużonemu kształtowi i przypomina czapki, jakie noszą właśnie animowane bajkowe postaci. Dyndająca mniej lub bardziej z tyłu głowy czapka w zależności od materiału, z jakiego jest wykonana, idealnie nadaje się nie tylko do noszenia zimą, ale też w cieplejsze pory roku.

TEK

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.