Szokująca wypowiedź eksperta TVP o kobietach

Angora - - Nalot - Zebrał: (WA)

„Ładne laski idą na dyskotekę, a brzydkie, których nikt nie chce bzykać, to idą na demonstrację” – mówił w internetowej telewizji „wRealu2” prawnik Roman Sklepowicz, ekspert TVP. Dalej było jeszcze gorzej. Mówił o tym, jak stał na manifestacji i oceniał, którą z nich by „bzyknął”. – „I mówię: ta? O Jezus, o Boże. Tak stałem i myślałem, i doszedłem do wniosku: kto to rucha? Doszedłem do wniosku, że nikt. I dlatego idą w tej manifestacji” – przekonywał. Sklepowicz był oficerem służb PRL, dokładnie Wojskowej Służby Wewnętrznej. W lipcu Sklepowicz grał rolę eksperta w TVP Info w sprawie zmian w sądownictwie – przypomina portal NaTemat.pl. Sklepowicz przeprosił za skandaliczną wypowiedź na Facebooku, a później przeprosiny usunął.

– Jak tu nie kochać polskiej prawicy, skoro oficer WSW występuje jako autorytet@tvp_info. Odkrycie p. Przemysława Gasztolda z IPN – brawo! Kochani dziennikarze! Zanim zaprosicie kogoś w aurze autorytetu do TV i Radia, wpiszcie nazwisko w katalogi IPN – radzi Sławomir Cenckiewicz (Twitter. com/Cenckiewicz).

– To, co się dzieje w Polsce, obserwuję z perspektywy człowieka mieszkającego 32 lata na Zachodzie. Mieszkałem w USA, a obecnie w Niemczech. Jest nie do pomyślenia, żeby jakiś polityk, ekspert lub inna publiczna osoba zachowywała się tak prymitywnie i arogancko – komentuje Marek Zaborowski (NaTemat.pl). – Obserwuję debaty w Sejmie i Bundestagu i stwierdzam, że różnice w retoryce, elokwencji i ogólnie – kulturze, są tak potworne, że zaczynam poważnie się martwić o miejsce Polski w świecie. Wystarczy obserwować „dyskusje” na polskich forach i można zwątpić w rozwój cywilizacyjny naszego kraju...

– Ciekawe, czy Sklepowicz zechciałby wyr... kogoś z miesięcznic smoleńskich? – zastanawia się Suwereniec (Twitter.com /Calaveras686).

– Jako kobieta wstydziłabym się pokazać na takim „czarnym marszu”, wymyślonym przez jakąś niedorajdę kobiecą, która ma nieprawidłowo poukładane w mózgownicy – komentuje Kama (Fakt.pl).

– Takie świadome swojej seksualności i wiedzy na temat praw kobiet jak ty, Kama, chodzą tylko na miesięcznice, robią „Tadkoprzelewy” i stanowią trzon PiS w Ciemnoludzie – odpowiada KamaPiSosutra (Fakt. pl). – Nowoczesna kobieta, to istota myśląca, dobrze wykształcona, świadoma, która w społeczeństwie ma pełne prawa, a nie jest automatem do rodzenia dzieci i rozkładania nóg. Ty sobie rób, co chcesz, nikt ci nie zabrania mieć własnych poglądów i fanatyzmu religijnego, ale nie próbuj pouczać innych, co jest dla nich dobre, jak mają postępować, jeżeli nie są z twojej bajki...

– Przeżyłem szok! Tych ludzi trzeba wyeliminować ze sfery publicznej! Dno dna osiągnięte! Tego pobić się nie da! – grzmi Krzysztof Mieczysław Gonia (NaTemat.pl). – Jak tego badziewia pozbyć się z platformy cyfrowej, którą oglądam? Mam małoletnie dziecko. Czy mogę na podstawie tego knajackiego tekstu wystąpić o zablokowanie TVP?

– Popieram opinię eksperta. Przecież to rozwydrzone lewactwo protestowało. Osoby nieposiadające moralności – uważa MOZ (Dziennik.pl).

– Były już heheszki z gwałcenia prostytutki, było śmieszkowanie z wykorzystania seksualnego nietrzeźwej, teraz jest natrząsanie się z „ruchania tego”, czyli kobiet uczestniczących w „czarnym proteście”. Przyprawiająca o mdłości wypowiedź Romana Sklepowicza to kolejny dowód na to, jaką pogardą i nienawiścią do kobiet pała część prawicowych mężczyzn – ale nie tylko oni. Dowód tak dobitny, jak uderzenie w twarz. Dowód, za który powinnyśmy być wdzięczne (...) – pisze Anna Dryjańska (Twitter. com/anna_dryjanska).

– Wszystkich, których obraziłem moją idiotyczną i nieprzemyślaną wypowiedzią serdecznie przepraszam. Bardzo ubolewam nad moim głupawym poczuciem humoru! (...). Miałem głupi dzień – napisał Roman Sklepowicz. Wpis jednak w niewyjaśnionych okolicznościach zniknął z jego profilu (Fb.com/roman. sklepowicz).

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.