Różaniec do Granic

Na Rysach, Bałtyku, lotniskach i w bazie wojskowej

Angora - - Modlitwa Za Polskę - Js/mtom

O pokój dla Polski i świata modlili się uczestnicy akcji „Różaniec do Granic”. W sobotę stanęli wzdłuż granicy, by wspólnie odmówić różaniec (...).

Jak poinformowali organizatorzy – Fundacja Solo Dios Basta – część uczestników wydarzenia modliła się w niezwykłych miejscach. Na południu Polski „Różaniec do Granic” został odmówiony na kilku górskich szczytach, m.in. na Rysach i na Giewoncie. Młodzież z diecezji krakowskiej weszła na Babią Górę, gdzie odmówiła różaniec wspólnie ze Słowakami. W Szklarskiej Porębie część uczestników wydarzenia wyruszyła w kierunku schroniska Orle. Modlitwa zorganizowana została też w miejscu tzw. trójstyku ( w diecezji bielsko-żywieckiej), gdzie zbiegają się granice Polski, Czech i Słowacji.

Tam, gdzie granica państwa znajduje się na wodzie, również zgromadzili się wierni (...). Na Zatokę Pucką wypłynęli kutrami rybacy z Jastarni, na Łynę w okolicy Sępopola – kajakarze, a wierni z archidiecezji warmińskiej udali się na granicę na katamaranach. W diecezji tarnowskiej „Różaniec do Granic” odmawiany był na łodziach flisackich płynących przełomem Dunajca. Tratwy wyruszyły z przystani przy Trzech Koronach w Sromowcach Niżnych.

Udział w modlitwie zadeklarowały także międzynarodowe porty lotnicze: Lotnisko Chopina w Warszawie, Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, Port Lotniczy Poznań-Ławica, Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach oraz mniejsze lotniska w Szczytnie, we Wrocławiu, w Ożarowicach, Jasionce i w Łodzi. Modlitwa różańcowa była prowadzona w lotniskowych kaplicach przez miejscowych kapelanów (...). Do modlitwy przyłączyli się także wierni w kilkudziesięciu miejscach na świecie. Poza metropoliami, takimi jak Paryż, Londyn, Dublin czy Amsterdam, uczestnicy modlili się na południu w Neapolu, w miejscowości Stamsund, która znajduje się w norweskim archipelagu Lofotów, za kołem podbiegunowym, w Auckland w Nowej Zelandii oraz w sanktuarium maryjnym w Akicie na wyspie Honsiu w Japonii. Modlili się także żołnierze stacjonujący w bazie lotniczej Bagram w Afganistanie (...).

Ambasadorami wydarzenia, którzy wystąpili w specjalnie przygotowanych spotach radiowych i telewizyjnych zachęcających do udziału w „Różańcu”, są m.in.: Cezary Pazura, Jerzy Zelnik, Dominika Figurska, Ewa Ziętek, Marcin Mroczek, Przemysław Babiarz, Katarzyna Olubińska, Krzysztof Ziemiec, Wojciech Modest Amaro i o. Benedykt Pączka (...).

(7 X)

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.