Lekcja wychowawcza

Kibice pobili piłkarzy Legii za przegrany mecz!

Angora - - A To Polska Właśnie -

(...) Skandaliczne zachowanie „kibiców” Legii Warszawa. Z niedzieli na poniedziałek piłkarze stołecznego klubu, którzy wracali z Poznania po przegranym meczu z Lechem Poznań (0:3) w meczu 11. kolejki polskiej ekstraklasy, zostali zaatakowani przez „sympatyków” drużyny (...). Gdy autokar zajechał w nocy na klubowy parking, czekała na niego grupa licząca ponad 50 pseudokibiców. Najpierw do autobusu wszedł przywódca fanów Legii. Powiedział piłkarzom, by wyszli na zewnątrz. Sportowcy sądzili, że czeka ich nieprzyjemna rozmowa, ale od razu zostali zaatakowani przez chuliganów.

Kibole byli agresywni i nie przebierali w środkach. Rzucili się na piłkarzy, zaczęli ich bić „z liścia” po twarzach i w tył głowy. Chociaż sportowcy nie odnieśli poważniejszych obrażeń, to do tej pory nie mogą się pogodzić z tym bandyckim napadem.

Kibice nie oszczędzili nawet asystenta trenera Aleksandra Vukovicia. Nie ruszyli natomiast nowego szkoleniowca Legii Romea Jozaka, który stał z boku. Akcja trwała około 10 minut. Skandaliczne jest to, że do zajścia doszło na terenie objętym monitoringiem. Co więcej, na parkingu klubowym. Gdy piłkarze byli atakowani, nikt nie reagował; w pobliżu nie było widać nikogo z ochrony.

( www.fakt.pl, 2 X)

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.