Ułatwienia prac na drabinie

Mała, cenna rada

Angora - - Zachwiana Równowaga Foto Kamionki -

Wszyscy doświadczyliśmy, że podczas wykonywania nawet drobnych prac remontowych w domu z wykorzystaniem drabiny, zachodzi konieczność kilkukrotnego zejścia z niej po brakujące narzędzia i akcesoria ponieważ na drabinie nie ma miejsca, żeby je odłożyć. Przedstawiam usprawnienia, które pomogą nam w takim stopniu, że prace wykonamy szybko i bez zbędnego zmęczenia. Do takich usprawnień zaliczamy:

półkę do mocowania na górze drabiny domowej jednostronnej, najbardziej popularnej i taniej. W handlu spotkamy półki, które pasują prawie do wszystkich drabin domowych. Cena półki 20 – 30 zł w zależności od producenta. Montaż półki do drabiny nie wymaga żadnych narzędzi. Powierzchnia jej pozwala na umieszczenie wiertarki, wkrętaków, pojemnika ze szpachlówką, kołków rozporowych itd.;

magnetyczny nadgarstek – magnes umieszczony na rzepie lub pasku z klamrą. Jeżeli nie możemy kupić w markecie (na aukcjach jest duża dostępność), pozostaje nam wykonanie we własnym zakresie. Do realizacji magnetycznego nadgarstka potrzebujemy taśmy z rzepem, którą mocujemy za pomocą nitów zbitek do kawałka blachy. Blachę przeginamy tak, aby pasowała do wypukłości ręki.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.